piątek, 29 marca, 2024

Raportowanie kierownictwu organizacji oraz radzie nadzorczej zbiorczych wyników audytów

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Raportowanie kierownictwu organizacji oraz radzie nadzorczej zbiorczych wyników audytów

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #14337
    chodaczek
    Uczestnik

    Witam wszystkich
    Mam gorącą prośbę do osób, które zajmują się raportowaniem zbiorczych wyników audytów dla zarządu, jak i rady nadzorczej w organizacji której pracują.

    Chciałam się dowiedzieć czy i w jakim zakresie można wykorzystać matrycę ryzyka do oceny badanej jednostki.
    Wyszczególniłam czynniki ryzyka dla poszczególnych audytów i dokonałam ich oceny pod kątem znaczenia tych czynników i prawdopodobieństwa ich wystąpienia (na podstawie wyników oraz znaczenia ich w danym procesie). Jednak, gdy wyniki z poszczególnych audytów przeniosłam na mapę ryzyka (ale już jako ocenę procesu, a nie czynników ryzyka), to stwierdziłam, że nie uwzględnia on tak do końca faktycznego znaczenia danego procesu dla danej organizacji.
    Nie wiem więc, czy skoro organizacja nie ma jeszcze opracowanej mapy ryzyka wszystkich procesów, to czy i jak powinnam prezentować graficznie informacje o wynikach audytu.
    Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
    Mój e-meil: chodaczek5@tlen.pl

    Pozdrawiam
    Agnieszka

    #14341
    adela
    Uczestnik

    Ocena znaczenia procesu dla organizacji jest analizowana przed ustaniem planów audytu. W matrycy ryzyka przedstawiasz czynniki ryzyka i ich ocenę dla konkretnych zadań, które zostały zrealizowane. I jest to Twoja ocena, bo od tego jesteś. W przypadku, kiedy jednostka będzie miała opracowaną mapę ryzyka wszystkich procesów (nie ty to będziesz robić), twoja mapa będzie stanowiła dla kierownictwa materiał porównawczy, jak praktyka wynikająca z twojego badania ma się do przyjętych założeń. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój problem. Pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.