czwartek, 28 marca, 2024

Rb-WS

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #20458
    0410
    Uczestnik

    Czy może mi ktoś podpowiedzieć, czy dom pomocy społecznej prowadzony przez siostry zakonne powinien sporzadzać sprawozdania o wydatkach strukturalnych?

    #20465
    terka
    Uczestnik

    😯
    Wybacz, ale jak dla mnie to za malo danych. Jaki jest status tego domu opieki społecznej? Jednostka budżetowa, zakład budżetowy , a może wcale nie jest jednostką sektora finansów publicznych? Nie mam pojęcia, jakie domy mogą prowadzić siostry zakonne 😳

    #20466
    0410
    Uczestnik

    W regulaminie organizacyjnym dps jest zapis, że „Dom jest samodzielną jednostką podlegającą Zgromadzeniu Sióstr…..”

    #20469
    terka
    Uczestnik

    Nadal to niczego nie wyjaśnia.
    Moim zdaniem sprawozdanie Rb-Ws jest sprowozdaniem budżetowym, więc składają je jednostki sektora finnasów publicznych. Należy więc ustalić, czy to jest jednostka sektora fp. Prawdopodobnie nie. Moze odpowiedź znajdziemy w ustaleniu, dlaczego w tej jednostce jesteś lub dlaczego się tym tematem zajęłas/łeś.

    #20472
    alkman
    Uczestnik

    Rozwiązanie prawdopodobnie można znaleźć w ➡ statucie 💡 tej jednostki.

    Co tam statut, jeżeli wymieniany przez ciebie regulamin organizacyjny został przyjęty przez zarząd jednostki samorządu terytorialnego, albo wójta, burmistrza lub prezydenta to prowadzącym dps na 100% jest podmiot publiczny.

    można też, poczytać załącznik nr 40 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 3 lutego 2010 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz.U. Nr 20, poz. 103)

    #20479
    0410
    Uczestnik

    Dzieki alkman za podpowiedzi, pozdrawiam

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.