czwartek, 25 kwietnia, 2024

realizacja zaleceń

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #17996
    ela
    Uczestnik

    witam
    poprosiłam komórkę audytowaną o przedstawienie sposobu realizacji zaleceń z przeprowadzonego zadania, jednym z zaleceń było, że umowa używania samochodu oosobowego powinna być podpisywana (zaparafowana) przez radce prawnego pod wzgledem zgodności z obowiązującym prawem: na powyższe audytowany odpisał cytuję „brak możliwości parafowania przez radcę prawnego umów uzywania samochodu osobowego, natomiast proponuję wystąpić do kierownika jednostki o sporządzenie gotowego wzoru takowej umowy zatwierdzonego przez radcę prawnego i wdrozenie go do działalności służbowej”
    co o tym myslicie?
    sprawa może banalna, ale prosze o opinie

    ps. dodam, że obsługę prawną prowadzi kancelaria prawna,
    poza tym realizacja zaleceń i sposób ich wykonania to chyba nie należa do audytora – ale może się mylę????

    #17997
    wojak
    Uczestnik

    Stanowisko przedstawione przez komórkę audytowaną uważam za zasadne. Umowy tego rodzaju należą do typowych i powtarzalnych, nie ma więc sensu każdorazowo absorbować radcę prawnego do ich opiniowania (chyba, że jest nagadzany za ilość opinii, wówczas miałby w tym interes, ale to było by „przegięcie” 😉 ).

    #17998
    ela
    Uczestnik

    dziękuję, ok, nie mam nic przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez audtytowanego,
    jednak z pisma wynika że audytowany sugeruje aby to audytor wystąpił do kierownika jednostki z taka propozycją – i tu moje wątpliwości, ja uważam że powinien to wykonać audytowany;
    zadanie było przeprowadzane w ub. roku, sprawozdanie ostateczne sporządzone i zarchiwizowane,

    #18001
    wojak
    Uczestnik

    Szkoda, że sprawa nie wyszła przy naradzie zamykającej. Jednak skoro zgadzasz się z tym, wystąp ty – twoja zasługa-twoja rekomendacja.
    Kiedyś ktoś mi powiedział: „czasem i głupi doradzi”.

    #18014
    ela
    Uczestnik

    zawsze zachecam audytowanych do dyskusji w trakcie przeprowadzania zadania jak i podczas narady zamykajacej, wydaje mi sie ze w sposb prosty i logiczny przedstawiam zalecenia, ktore sa rowniez omawiane na ww. naradzie,

    Wojak dziekuje serdecznie za dyskusje, a przysłowie zapamietam 🙂
    pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.