niedziela, 28 listopada, 2021

Recptariusz Szpitalny

Home Forum Sektory Służba zdrowia Recptariusz Szpitalny

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #20670
  ala
  Uczestnik

  Mam pytanie, czy Receptariusz Szpitalny powinien być wprowadzony zarzadzeniem dyrektora, jeżeli zarządzeniem był powołany Komietet Terapeutyczny, oraz czy wprowadzane zmiany w Receptariuszu powinny mieć udokumentowanie na piśmie.
  Jeszcze jedno, czy Receptariusz nie powinien być wydany w formie książkowej, a nie tylko funkcjonować na nośniku elektronicznym i wydrukowanych kartkach.
  Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  Ala

  #20682
  tamara
  Uczestnik

  Myślę, że forma wprowadzenia RSz zależy od wewnętrznych ustaleń. Zmiany do Receptariusza moim zdaniem powinny być na piśmie, są np. wnioski o wprowadzenie nowego leku na listę rozpatrywane przez KT – o wporwadzeniu nowego leku powinien wiedzieć każdy lekarz (najlepiej na piśmie). Ponadto w Polityce Lekowej Państwa była sugestia, aby aktualizować RSz co najmniej raz w roku. Co do formy książkowej to jest to chyba różnie w zależności od szpitala. U nas kiedyś była książeczka, a ze względu na wprowadzanie częstych zmian były one popisane i pokreślone przez użytkowników, teraz mamy wersję elektroniczną, ale większość ją sobie drukuje.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.