czwartek, 21 stycznia, 2021

Regulamin pracy – przejęci pracownicy

Home Forum Sektory Służba zdrowia Regulamin pracy – przejęci pracownicy

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #17825
    renik
    Uczestnik

    Szpital przejął pracowników pewnej poradni, są teraz jego pracownikami, nie mają nadal podpisanego oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem pracy swojego nowego pracodawcy, kadrowa twierdzi że ich nadal obowiązuje ich „stary” regulamin pracy, dopóki nie są im wypowiedziane „stare”warunki pracy…czy to jest poprawne?

    #17826
    terka
    Uczestnik

    Jak to „przejął pracowników”?
    Czy masz na myśli „przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę „, o którym mowa w art. 23 ze znaczkiem 1 Kodeksu pracy, czy coś innego?
    No cóż, nie znam dobrze przepisów szczególnych dotyczących pracowników zakładów zdrowotnych, ale po analizie kodeksu pracy uważam, że nie.
    Przecież to jest już nowy pracodawca, ma inny regulamin pracy, prawda?

    #17830
    renik
    Uczestnik

    bardzo dziękuję za odpowiedź, chodzi właśnie o art 23 ze znaczkiem 1 k.p.

    #17833
    tamara
    Uczestnik

    u mnie jak przejęliśmy pracowników ochrony, to automatycznie stali się naszymi pracownikami i podpisali stosowne oświadczenie, poczytaj w necie np. http://www.prawo-pracy.pl/przejecie_zakladu_pracy_przez_innego_pracodawce-a-33.html
    http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,79441,5671859,Przejecie_zakladu_pracy___przejecie_zadan.html

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.