wtorek, 23 kwietnia, 2024

Regulamin wynagradzania nauczycieli

Home Forum Sektory Samorządy Regulamin wynagradzania nauczycieli

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #17060
    romb
    Uczestnik

    Mam nastepujący problem:
    Regulamin wynagradzania nauczycieli uchwalony przez radę gminy wprowadził dodatek za prowadzenie zajęć w klasach integracyjnych jak za pracę w arunkach trudnych. Katalog warunków trudnych określił minister edukacji narodowej i sportu w rozporządzeniu z dnia 31.01.2005r. i niestety nie wymienia w nim prowadzenia zajęć w klasach integracyjnych. Moje pytanie zatem brzmi: czy ogran stanowiący uchwalając regulamin wynagradzania może rozszerzyć katalog warunków trudnych okreslonych w rozporządzeniu i uznac także inne – nie wymienione w nim warunki pracy jako warunki trudne. Może ktoś miał na tym tle już kiedyś takie lub podobne rozstrzygnięcia?

    #17078
    romb
    Uczestnik

    Ponawiam temat – jak jest u was, czy nauczyciele, którzy prowadzą zającia w klasach integracyjnych otrzymuja dodatki za trudne warunki pracy?

    #17079
    terka
    Uczestnik

    Nie mam pojęcia, jak jest u mnie, ale zaintrygowana tematem chyba w najbliższej przyszłości sprawdzę.
    Znalazłam to:
    http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/6CC5A47D

    Wygląda,że nie można chyba.

    #17084
    romb
    Uczestnik

    Terka.
    serdeczne dzięki za informację. Dla mnie sprawa jest teraz ewidentna. Nasz radca prawny wił sie jak piskorz, żeby nie odpowiedzieć mi wprost na pytanie. O ile najpierw skłaniał sie do tezy,ze nie mozna rozszerzyć katalogu przyjetego przez MEN, to potem argumentował, że stan taki obowiązuje jednak juz od kilku lat, wojewoda nigdy tego nie podważył, itd.
    Jeszcze raz serdecznie dziekuję i pozdrawiam.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.