piątek, 12 sierpnia, 2022

Rekomendacje audytu

Oglądasz 8 wpisów - 16 z 23 (wszystkich: 23)
  • Autor
    Wpisy
    irenaanna
    Uczestnik

W życiu Jednostki (i audytora też) nie ma sztywnych zasad do zastosowania w każdej sytuacji. Czasem piszemy „należy rozważyć” – jeśli jest możliwość rozważenia, czasem musimy stwierdzić, że osoby odpowiedzialne „powinny podjąć natychmiastowe działania” – jeśli brak działań doprowadzi do poważnych a może i tragicznych skutków. Nie zdarza się to często, na szczęście. Moim zdaniem nie można zbyt wiele rozważać w sytuacji np. stwierdzenia ewidentnego naruszenia bezpieczeństwa ludzi, kradzieży, itp.
    Kiedyś w ramach zadania zapewniającego można było zrobić zadanie doradcze – jeśli sprawa nie mieściła się w temacie ale jednocześnie nie można było pominąć jej milczeniem (vide: tynk, upał i ryba w tomacie naraz). Zgodzę się też z przedmówcami, że tzw. rekomendacje (proponowane/rekomendowane zalecenia) powinny odnosić się do istotnych ryzyk a nie do wszystkich stwierdzonych uchybień. Zostawmy coś kontroli wewnętrznej.

kikcloud
    Uczestnik

Dla >>terki

rekomendacja
    1. «pozytywna opinia wydana o kimś»
    2. «pozytywna lub negatywna ocena wartości spółki i jej akcji wydana przez doradcę giełdowego»

zalecenie «to, co zostało komuś zalecone»
    zalecić — zalecać
    1. «doradzić wykonanie czegoś»
    2. «wskazać na zalety czegoś lub kogoś»
    zalecieć — zalatywać
    1. «lecąc, dotrzeć gdzieś»
    2. «o dźwiękach, zapachach: dotrzeć dokądś»
    3. «biegnąc lub szybko idąc, dotrzeć dokądś»
    4. pot. «wstąpić gdzieś na chwilę»
    5. zalatywać pot. «wydzielać nieprzyjemny zapach»
    6. zalatywać pot. «przypominać lub zawierać w sobie coś negatywnego»

alkman
    Uczestnik

Wszystkim stojącym na stanowisku, że nie należy wydawać zaleceń „zwiększenia nadzoru”, w obliczu § 24 ust. 2 pkt 7 rozporządzenia „metodologicznego” przyznaję rację i precyzuję, że od 8 lutego 2010 nie należy zalecać „zwiększania nadzoru nad procesem aktualności zakresów czynności” lecz „eliminację słabości kontroli w zakresie aktualności zakresów czynności” – zalecenie to należy wydać wtedy, gdy spełnione są warunki określone w § 24 ust. 2 pkt 4 w związku z § 19 ust. 1 pkt 6 wymienianego rozporządzenia.

terka
    Uczestnik

No toś mnie przyłapał na braku kometencji: jak mogłam nazywać rekomendacjami zalecenia!!! o, ja gupia :mrgreen:

Tak, sa miejsca, gdzie audytor w sprawozdaniu zamieszcza rekomendacje, nie zalecenia, i ja także tak robię. I dlatego używam takiej nomenklatury. Nie pamiętam, skąd mi się to wzięło, ale zostąło i jest 😀 I dobrze mi z tym, i audytowanym też.
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=rekomendacje+audytu&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=

A tak konkretnie to o co chodzi? Czemu mają służyć te osobiste wycieczki pod moim adresem? 😯

kikcloud
    Uczestnik

[QUOTE BY= terka] 😀
    No, też właśnie tak sądzę. Nie jest dobrze z audytem, jeśli wchodzą do zawodu takie oryginały.
    Sorry, ale czasem nie mogę sie powstrzymać.
    :smile:[/QUOTE]
    Ja też czasami nie mogę się powstrzymać 😉

terka
    Uczestnik

Dziękuję za dotychczasową dyskusję. Wszystkim:smile:

Pozdrawiam 🙂

jama
    Uczestnik

Swego czasu odróżniano rekomendację od zaleceń stosując kryterium zgodności z prawem. Zalecenie dotyczyło sytuacji, w której nastąpiło naruszenie prawa tzn. można było podać „złamany” przepis. Rekomendacja dotyczyła sytuacji, w których nie ma tego elementu, ale coś „nie hula”. Od rekomendacji rozpoczęła się era „rozważyć, zastanowić się, przeanalizować pod kątem…”

eddie
    Uczestnik

Zdobądź międzynarodowe kwalifikacje audytora: Certified Internal Controls Auditor CICA – Certyfikowany Audytor ds. Kontroli Wewnętrznej.

Wejdż na stronę The Institute for Internal Controls – IIC Polska przez link na Audyt.net

Oglądasz 8 wpisów - 16 z 23 (wszystkich: 23)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.