poniedziałek, 6 grudnia, 2021

remonty w szkole

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #10889
  zosia70
  Uczestnik

  czy w przypadku gdy szkoła zleca sprawdzenie instalacji elektrycznej i montaż lamp oświetleniowych w sali (koszt robót ok. 2500,00 zł) to odbioru zawsze koniecznie musi dokonać inspektor nadzoru a nie tylko dyrektor szkoły? jakie jest wasze zdanie?

  #10907
  nibble
  Uczestnik

  Wg mnie odbioru powinna dokonać osoba, która ma do tego kwalifikacje 🙄

  #10911
  mama0454
  Uczestnik

  Dlatego co roku gminy organizują przetargi na inspektorów nadzoru różnych specjalności.

  #10920
  zosia70
  Uczestnik

  no tak tylko że prawo budowlane nie nakazuje odbioru drobnych remontów przez inspektora nadzoru. Więć jeśli zakwestionuję brak inspektora w kontrolowanej sprawie to na jakiej podstawie?

  #10922
  scypion
  Uczestnik

  Art. 19. 1. Właściwy organ może w decyzji o pozwoleniu na budowę nałożyć na inwestora obowiązek ustanowienia inspektora nadzoru inwestorskiego, a także obowiązek zapewnienia nadzoru autorskiego, w przypadkach uzasadnionych wysokim stopniem skomplikowania obiektu lub robót budowlanych bądź przewidywanym wpływem na środowisko.
  2. Minister właściwy do spraw budownictwa, gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej określi, w drodze rozporządzenia, rodzaje obiektów budowlanych, przy których realizacji jest wymagane ustanowienie inspektora nadzoru inwestorskiego, oraz listę obiektów budowlanych i kryteria techniczne, jakimi powinien kierować się organ podczas nakładania na inwestora obowiązku ustanowienia inspektora nadzoru inwestorskiego.

  Z tego nie wynika by był obowiązek, lecz w przypadku remontów np. instalacji elektrycznej, warto by inspektor wykrył potencjalne usterki wykonawcy przed oddaniem do eksploatacji. Zmniejsza to ryzyko awarii podłączonego sprzętu, pożaru, zakłóceń funkcjonowania obiektu.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.