wtorek, 18 stycznia, 2022

rozliczanie różnic inwentaryzacyjnych

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna rozliczanie różnic inwentaryzacyjnych

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #16744
  phobos
  Uczestnik

  Witam,
  mam pytanie kto jest uprawniony do wprowadzania do systemu księgowego różnic (niedoborów) wynikłych w trakcie inwentaryzacji. Czy księgowania takiego może dokonać tylko pracownik materialnie odpowiedzialny, na podstawie odpowiedniego dokumentu, czy też księgować może inna osoba np. inny pracownik księgowości.

  #16746
  ziuk
  Uczestnik

  Moim zdaniem rozliczenie różnic inwentaryzacyjnych bedące dokumentem księgowym i zawierające dane zgodnie z art.21 ustawy o rachunkowości, winno być zaewidencjonowany przez pracowników podległych głównemu ksiegowemu. Szczegóły w tym zakresie napewno zawiera instrukcja inwentaryzacyjna.

  #16748
  phobos
  Uczestnik

  instrukcja nic nie mówi na ten temat…niestety

  Tu rodzi się jeszcze jeden problem. Aby zakięgować różnicę inwentaryzacyjną pracownik księgowości musi wejść do programu obsługującego magazyn. Pracownik nie ma swojego konta w programie i musi korzystać z konta osobistego magazyniera.

  #16751
  ziuk
  Uczestnik

  Zaistniały problem wynika prawdopodobnie z faktu, że ewidencję ilościowo-wartościową prowadzi pracownik magazynu odpowiedzialny mateterialnie za powierzone mienie. Ta ewidencja to wg. art.17 ustawy- konta księgi pomocniczej za które odpowiada główny księgowy i jemu podległy personel powinien wprowadzać dane do systemu.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.