środa, 24 kwietnia, 2024

Rozliczenie dotacji z budżetu dla jedn. spoza s.f.p.

Home Forum Sektory Samorządy Rozliczenie dotacji z budżetu dla jedn. spoza s.f.p.

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Autor
    Wpisy
  • #17111
    noemi370
    Uczestnik

    Witam,
    Sprawdzam zadanie j.w. Mam w związku z tym pytanie:
    Czy istnieje obowiązek przedkładania do sprawozdań z realizacji zadania kopii rachunków i faktur? Jeżeli tak, to z jakiego przepisu wynika?

    #17112
    zosia
    Uczestnik

    W tym zakresie brak jest stosownych przepisów, poza oczywiście zapisami uchwał JST w zakresie udzielenia i rozliczania dotacji oraz umów dotacji. Moim zdaniem to przede wszystkim umowa powinna okreslić jakie dokumenty powinny byc dołączone do rozliczenia dotacji.

    pozdr.z.

    #17113
    noemi370
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam 😀
    Noemi

    #17117
    pietryka
    Uczestnik

    Jeżeli są to dotacje w ramach działalności pożytku publicznego, to kserokopie faktur i rachunków są wymagane. Wymóg wynika z przepisów o działalności pożytku publicznego i woplontariacie. Jak będzie trzeba to znajdę w którym Dz. U.

    #17119
    noemi370
    Uczestnik

    Potrzebuję podstawę prawną.

    #17120
    pietryka
    Uczestnik

    Ustawa z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie /Dz. U. z dnia 29 maja 2003 r. Nr 96, poz. 873/.
    – Ustawa z 24 kwietnia 2003 r. przepisy wprowadzające ustawę o …/jak wyżej – tylko poz. 874/.
    – Rozporządzenie MGPiPS z dnia 27.12.2005 r. w sprawie określenia wzoru ofert realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania /Dz. U. Nr 264, poz. 2207/.
    Szczególnie rozporządzenie w Twojej sprawie będzie przydatne.

    #17121
    szymonek123
    Uczestnik

    A co z dotacjami /pomocą finansową udzieloną innej jst?

    Są prorozumienia/umowy ale pisze się, że należy przedłożyc rozliczenie finansowe i merytoryczne. Potem przysyłaja rozliczenie w formie tabel… bez faktur i dowodów zapłaty.

    #17125
    noemi370
    Uczestnik

    Witam,
    w rozporządzeniu mówi się, że do sprawozdania nie załacza się rachunków (faktur), które należy przechowywać zgodnie z obowiązujacymi przepisami i udostępniać podczas przeprowadzanych czynności kontrolnych.

    Dziękuję za odzew i uwagi
    Pozdrawiam
    Noemi

    #17130
    pietryka
    Uczestnik

    Ja nie sprawdzałem a pożytek publiczny już dawno robiłem. Jeżeli tak jest napisane to tak musi być!
    Pozdrawiam

    #17140
    noemi370
    Uczestnik

    Witam,
    mam jeszcze jedno pytanie w związku z rozliczaniem dotacji.
    Czy w Waszych jednostkach funkcjonują wyodrębnione procedury kontrolne w stosunku do udzielanych dotacji (co, gdzie, jak kontrolować)?
    Czy wystarczające nie są zapisy umowy sporządzanej wg wzoru z rozp.?

Oglądasz 10 wpisów - 1 z 10 (wszystkich: 10)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.