sobota, 20 kwietnia, 2024

Rozmowa kwalifikacyjna

Home Forum Sektory Samorządy Rozmowa kwalifikacyjna

Oglądasz 5 wpisów - 16 z 20 (wszystkich: 20)
  • Autor
    Wpisy
  • #5218
    spedek1
    Uczestnik

    do Kali
    jak podejść do kontroli sprawozdań budżetowych : jak osoba będzie z firmy prywatnej to szkoda czasu na zadawanie pytań. Myślałem że szukasz osoby z umysłem analitycznym więc jezeli to chcesz zweryfikować to jedyna słuszna droga testy (matryce, odpowiedz na pytania sprawdzajace rozumie teksu itd.) bo zadajac pytania na temat tego co sama robisz sprawdzasz jego wiedzę a nie cechy osobościowe

    #5221
    Anonim
    Nieaktywny

    W firmach prywatnych też są sprawozdania i też są księgi rachunkowe. Kontrola powinna zaglądać w księgi bo tam jest najwięcej przekrętów. Ale to tylko sugestie. Nic więcej.

    #5227
    kacha
    Uczestnik

    Witam
    Wszystko zależy od tego czy chcesz mieć osobę z praktyką w budżecie czy nie. Pamiętaj, że dużo zależy też od Ciebie, mam na myśli naukę. Uważam, że 3 miesiące to wystarczający czas na to, żeby stwierdzić czy nowozatrudniona osoba jest podatna na Twoje wskazówki i widać u niej zaangażowanie. Problem jest złożony, testy raczej powinny być ogólne, przecież nie chodzi o to, żeby odpytywać kogoś ze znajomości przepisów. Weryfikacja i tak nastąpi w trakcie pracy.
    Pozdrawiam

    #5228
    adfaj
    Uczestnik

    w 100% zgadzam się z Kachą. Jeżeli będzie to osoba „świeża” to i tak będzie potrzebowała praktyki. W teorii można być dobrym, a wpraktyce polec. Więc te 3 miesiące, o kórych mówiła Kacha powinny wszystko zweryfikować

    #5303
    kropka78
    Uczestnik

    witam
    jestem specjalista ds. kontroli finansowej, i zajmuje sie kontrolowaniem podleglych jednostek . Sama przechodzilam postepowanie kwalifikacyje i wiem ze to neizly stresik a ponadto wczesniej niepracowalam w j.s.t . Na mojej rozmowie pytano przedewszystkim o predyspozycje (czyli sprawdzano moja czyjnosc , zdolnosc kojazenia faktow,oraz sposob nawiazywania kontaktow) chodzilo o sprawdzenie czy idac na kontrole do podleglej jednostki uzyskam to po co przyszlam czy moze ksiegowa wraz z dyrektorkiem tak mnie zakreca ze niebede wiedziala co chce i w rezultacie kontrola wypadnie super.
    Mysle ze powinnas poszukac osoby o wyrazistej osobowosci , powinna byc otwarta, odwazna ale nie beszczelna. Dobrze tez spytac o byla prace (jesli takowa była) ,A tak naprawde podczas postępowania kwalifikacyjnego nie bedziesz miala pewnisci ze wybralas najlepsza oferte
    wszystko wychodzi w tak zawnym praniu :wink:))
    pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 16 z 20 (wszystkich: 20)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.