poniedziałek, 15 sierpnia, 2022

Rozporządzenie metodologiczne z 1 lutego 2010

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW Rozporządzenie metodologiczne z 1 lutego 2010

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 31)
 • Autor
  Wpisy
 • #19560
  wiolka
  Uczestnik

  I oto mamy:
  Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 1 lutego 2010 w sprawie przeprowadzania i dokumentowania audytu wewnętrznego (Dz.U. Nr 21 poz. 108.

  #19561
  wiolka
  Uczestnik

  Analiza rozporządzenia wskazuje, że mamy nałożony obowiązek uzupełnienia Planów audytu na rok 2010 – § 48. Termin do końca marca 2010r. 😀

  #19564
  wojak
  Uczestnik

  To ja tam sobie na innych wątkach, o pierdołach jakichś gadu-gadu, 😳 , a Wiolka -bęc ❗ ROZPORZĄDZENIE oznajmia 😯 ❗
  I na dodatek do roboty pogania, że niby wiosna idzie… no,… ten … marzec niby ❗
  Chlera, no to do roboty ❗
  a może jakieś vacatio legis… 😐

  #19566
  wiolka
  Uczestnik

  Zastanawiam sie nad formą tego „uzupełnienia”. W moim przypadku – jednoosobowe stanowisko – to tylko dopisanie, w właściwie powielenie kilku cyferek. No i określenie oczywiście cyklu audytu – oj, długi bedzie mój cykl 😀

  #19567
  wiolka
  Uczestnik

  Okazuje sie, że post na ten sam temat powstał na forum „Samorządy”. Pewnie pisały sie w tym samym czasie. Mój, przyznaje, kilka minut później – trudno.

  #19568
  wojak
  Uczestnik

  Jak myślicie? Par. 34. 2. wskazuje termin przesłania kopii sprawozdania do właściwego ministerstwa. Czy więc sprawozdanie za 2009 mamy przesłać? Par. 47 mówi tylko o sposobie sporządzania sprawozdania.
  A to się pułkownik ucieszy, jak mu nawrzucają papierów i maili! :mrgreen:

  #19569
  wiolka
  Uczestnik

  Ja jestem z j.s.t. 😀
  My sprawozdanai przekazujemy tylko swoim kierownikom jednostek.

  #19570
  wojak
  Uczestnik

  Podobno jst mają się tłumaczyć wojewodzie, NIKowi i RIO, w dowolnej kolejności 💡

  #19571
  meg
  Uczestnik

  [QUOTE BY= Wojak] Podobno jst mają się tłumaczyć wojewodzie, NIKowi i RIO, w dowolnej kolejności 💡 [/QUOTE]

  No to udał się Tobie żart na koniec dnia 😀 😀

  #19573
  wojak
  Uczestnik

  Niestety, to nie żart! Z całą pewnością jst podlegają kontroli wszystkich trzech wymienionych przeze mnie instytucji. Jedynie wojewoda nie wtyka nosa bezpośrednio do audytu wewnętrznego. Natomiast zarówno RIO, jak i NIK mają w swoich wytycznych kontrolowanie audytu wewnętrznego w jst. Nacisk będzie też na funkcjonowanie kontroli zarządczej w jst, przykład mam obecnie – moja jednostka st jest obecnie kontrolowana przez NIK i pan poprosił o dokumenty organizacyjne aw. Te, które formalnie powinny być: Karta, plan, sprawozdanie, informacja do MF. Poprosił wprawdzie o dokumenty organizacyjne – regulaminy, ale jak zapytałem, czy inne chce, to potwierdził, więc mu dałem, bo miałem. Mogłem mu dać tylko Kartę, ale „jak zgoda, to Bóg rękę poda”.
  RIO na szkoleniu, na którym był Burmistrz też zapowiedziało kontrole realizacji audytu wewnętrznego i funkcjonowania KZ, a więc drżyjcie audytorzy jst :mrgreen:

  #19574
  wojak
  Uczestnik

  Niestety, to nie żart! Z całą pewnością jst podlegają kontroli wszystkich trzech wymienionych przeze mnie instytucji. Jedynie wojewoda nie wtyka nosa bezpośrednio do audytu wewnętrznego. Natomiast zarówno RIO, jak i NIK mają w swoich wytycznych kontrolowanie audytu wewnętrznego w jst. Nacisk będzie też na funkcjonowanie kontroli zarządczej w jst, przykład mam obecnie – moja jednostka st jest właśnie kontrolowana przez NIK i pan poprosił o dokumenty organizacyjne aw, te, które formalnie powinny być. Poprosił wprawdzie o dokumenty organizacyjne – regulaminy, ale jak zapytałem, czy inne chce, to potwierdził, więc mu dałem, bo miałem. Mogłem mu dać tylko Kartę, ale „jak zgoda, to Bóg rękę poda”.
  RIO na szkoleniu, na którym był Burmistrz też zapowiedziało kontrole realizacji audytu wewnętrznego i funkcjonowania KZ, a więc drżyjcie audytorzy jst :mrgreen:

  #19576
  meg
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o RIO i NIK to żadna nowość. Tak było i jest, sprawy organizacyjne. Nic stasznego.
  Pozdrawiam

  #19585
  wiolka
  Uczestnik

  Ja również miałam już „kontakt” z RIO i NIK – o żadnych drżeniach narazie nie ma mowy. Prosili oczywiście o dokumenty organizacyjne, również sprawozdania. Dotychczas zastrzeżeń żadnych nie zgłaszano – oby tak dalej 😀

  #19586
  emus
  Uczestnik

  Mnie również poproszono o plany, sprawozdania i regulacje wewnętrzne aw. Zastrzeżeń nie było. Porozmawialiśmy o doborze próby, rekomendacjach, formie pisania sprawozdań. Było z kim wymienić poglądy, bez szczegółów oczywiście, ale z praktykami.

  #19587
  wojak
  Uczestnik

  Kochani, jaka jest Wasza opinia n.t.
  – punktu 5 w par. 8 – czy powinniśmy wysłać teraz nasze plany na 2010 do ministerstwa?
  – punktu 2 w par. 34 – czy mamy obowiązek wysłać do 15 lutego kopię sprawozdania za 2009 do ministerstwa?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 31)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.