czwartek, 18 kwietnia, 2024

Rzeczoznawca

Home Forum Sektory Samorządy Rzeczoznawca

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #19734
    mama0454
    Uczestnik

    Albo ja jestem już ślepy, albo faktycznie zarówno z ustawy o fp jak i z rozporządzenia wycięto możliwość powołania rzeczoznawcy. Jedynie Standardy poprzez Standard 1210.A1 dają możliwość pomocy z zewnątrz.
    Napiszcie, czy to samo widzicie ? 😯

    #19740
    kules
    Uczestnik

    widzę to samo, czyli nic nie widzę,
    zakazu też nie

    #19741
    mama0454
    Uczestnik

    Zgadza się. To co nie jest zakazane, jest dozwolone. O to mi właśnie chodziło.

    #19742
    terka
    Uczestnik

    😀
    No, nie bardzo. Ta zasada – co nie jest zakazane jest dozwolone, nie ma zastosowania w administracji publicznej. Tu wolno jedynie tyle, ile stanowi przepis (co oznacza, że musi być przepis upoważniajacy do takiego dizałania).

    Oczywiście, troszkę żartuję, choć najprawdziwszą prawdę piszę:wink:, ale ciekawe, czy bez zapisu prawnego, że można powołać rzeczoznawcę da się przekonać niejednego szefa, że rzeczoznawca jest potrzebny. Nigdy dotąd nie korzystałam, ale może kiedyś nadejdzie taki moment…

    #19744
    kikcloud
    Uczestnik

    Z tego co pamiętam w planie audytu na 2010 była rubryczka „Ewentualna potrzeba powołania rzeczoznawcy”. Czyli w tym roku mozna jeszcze pohulać z rzeczoznawcą lub rzeczoznawczynią – w zależności od potrzeb 😉

    #19745
    ryszard
    Uczestnik

    Jestem za Krzysiu,np.rzeczoznawca biegly rewident płci pięknej,ale i mądra baba..Sorki ,może być tez np.kolega biegły ale we wszystkich parametrach wiedzy i kolega do męskich spraw..Tak wiec mozna by pohulać,tylko jak się znam na żartach,to nieznane mi są przypadki zgody na wydanie kasy z budzetu jednostki..Moze się mylę? Ciekaw jestem ile takowych przypadkow bylo w kraju ,szczegolnie tam gdzie był „wysoki budżet „na szkolenie aw.np 500 zl rocznie ..
    Ale moi drodzy,idzie wiosna ale jest przedwiosnie,moze sie coś ociepli?
    pozdrawiam
    Ryszard

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.