wtorek, 22 czerwca, 2021

samoocena kontroli oraz proces zarzadzania ryzykiem

Home Forum Sektory Samorządy samoocena kontroli oraz proces zarzadzania ryzykiem

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #22338
  audyt4
  Uczestnik

  prosze o doradze…opracowałam zarzadzenia w srawie samooceny kontroli oraz zarzadzania ryzykiem …tylko za samoocene kontroli powinien odpowiadac w zarzadzeniu osoba na stanowisku kontroli czy audytor tak samo odnosi sie to do zarzadzania ryzykiem…..powinien odpowidac audytor czy osoba na stanowisku kontroli?????

  #22339
  dorotab
  Uczestnik

  U nas za nadzorowanie funkcjonowanie kontroli zarządczej w tym samoocenę odpowiada sekretarz. Nie musi być to przeciez osoba związana z audytem czy też kontrolą wewnętrzną jak rozumiem.

  #22345
  scypion
  Uczestnik

  Przygotuj liste pytań na podstawie standardów kontroli zarządczej, niech kierownik jednostki odpowiada Tak/Nie + ewentualne uwagi – i masz z głowy samoocenę.

  #22346
  martinez
  Uczestnik

  Jeżeli to ma wypełniać wyłącznie kierownik to możesz sobie wstawić od razu tak. Zauważ, że kierownik ma (może w samorządzie) podpisać oświadczenie o stanie kontroli zarządczej – i jako jedno ze źródeł ma wskazać samoocenę. Oczywistym chyba więc jest, że nie robi tego na podstawie papieru, który sam sobie wypełnił.

  #22348
  dorotab
  Uczestnik

  Chyba nie zrozumiałam. Czy my pod pojęciem „odpowiada za samoocenę” rozumiemy osobę, która ma wypełnić formularz, czy też osobę, która ma odpowiadać za przeprowadzenie samooceny tj. prypomnienie pracownikom o konieczności wypełnienia stosownych formularzy, zebranie ich i opracowanie?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.