czwartek, 28 marca, 2024

sejm dzisiaj przyjął znowelizowaną ustawę o finansach publicznych

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW sejm dzisiaj przyjął znowelizowaną ustawę o finansach publicznych

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 21)
  • Autor
    Wpisy
  • #8636
    kokosik
    Uczestnik

    nie wiem, czy dalsza dyskusja ma sens. I tak zdecydują o nas bez nas. Na senat czy prezydenta chyba nie ma co liczyć, bo jak było widać z dyskusji na komisji finansów publicznych dla nich audyt wewnętrzny jest równowaźny z kontrolą.

    #8638
    audytorek1
    Uczestnik

    Załatwiono nas w białych rękawiczkach -ekspresowo, bez krzyku.Tylko gdzie tu prawo? A sprawiedliwość?

    #8645
    meg
    Uczestnik

    W nazwie tylko w nazwie partii. Czas najwyższy na zmiane tej nazwy, adekwatenej do działań tej partii. Chyba wiecie o jaką mi chodzi.

    #8647
    jadtra
    Uczestnik

    Hej meg 😛 .Czytam, że i Tobie puściły nerwy, a dotychczas byłaś rozważniejsza.
    Zostawmy te partie, bo potrzebujemy poprarcia wszystkich 😆 Pracujemy jako niezależni, obiektywni itd. audytorzy.
    Partyjność poza aw bo to nie pomoże, chyba ze w większym wytwarzaniu soków żołądkowych.

    Powtórzę na Forum – powinniśmy sie lepiej zorganizować, wziąć przykład z np. biegłych rewidentów. W grupie siła, a jak wynika ze stenogramu z posiedzenia to ustawa będzie jeszcze zmieniana. Musimy się pilnować i być czujni. 😯 😯

    Rozpoczynają się kolejne szkoleni a np. w Krakowie (czynnych uczestników na Forum jak czytałam) . Będzie okazja do rozmów , które może zaskutkują powstaniem „organizacji skupjajacych audytorów ” .
    Utwórzmy nowy temat dot. tej organizacji . Przypuszczam, że są wśród nas osoby, które poczują się tzw. organizatorami (mam taką nadzieję itd….. . )

    #8649
    caliente
    Uczestnik

    jadtra nie napisałabym tego lepiej 😀
    skoro „w temacie” autopoprawki już jest wszystko pozamiatane, spróbujmy zamiast wiecznego krytykowania coś zbudować! Inaczej będziemy oceniani jako pieniacze i zadufani ignoranci (wiele takich wypowiedzi powjawiło się na forum GP – i niekiedy słusznie).
    Mamy weekend na ochłonięcie z emocji. W poniedziałek zacznijmy dyskusję i tworzenie naszych propozycji dot. dalszego funkcjonowania audytu.
    Pozdrawiam wszystkich 😀

    #8650
    meg
    Uczestnik

    Nigdy nie bylam w żadnej partii i nie będę. Ale jak widze brak sprawiedliwości i poszanowania innych osób, to obojętnie kto to robi to mnie trzęsie!
    A teraz mam pytanie? Co dotychczasowe organizacje skupiające audytorów zrobiły w naszej sprawie? Co wywalczyły? NIC!
    A Wy chcecie zakładac kolejne.?
    Tu się moi drodzy nie da nic wywalczyć. Co z tego , że inni myśleli inaczej niż Ci co nie rozumieli , czym jest audyt. Wyszło tak jak wyszło i będzie tak jak oni to sobie zaplanują. Miałam , nadzieję, ale juz wygasła.
    To tyle.
    Pozdrawiam

    #8651
    caliente
    Uczestnik

    Meg, wszyscy już jestesmy emocjonalnie wyczerpani tą sprawą. Musimy odpocząć 🙂
    Co do organizacji – masz „słuszną rację”. Dlatego potrzebny jest nam samorząd zawodowy a nie stowarzyszenie! Samorząd jaki mają biegli, radcy prawni itd.
    Ale o tem potem (w poniedziałek) 🙂

    #8652
    audytoriusz
    Uczestnik

    Organizacje??
    Zobacz artykuł w dzisiejszej GP na temat nowych standardów audytu idziemy w kierunku NIK a reprezentuje nas w tym IIA

    #8653
    caliente
    Uczestnik

    Serio? Widocznie nieuważnie czytałam bo nie zauważyłam. Natomiast zauwazyłam że nasila się reklama certyfikatu CGAP – moim zdaniem cały dzisiajszy artykuł w GP to reklama tego certyfikatu (taki uznawany i unijny)

    #8654
    ejejej
    Uczestnik

    no i coś mi się zdaje, że nas nie ominie zdanie CGAP albo któregoś innego międzynarodowego!

    #8655
    audytorek1
    Uczestnik

    A ja sobie tak siedze i liczę 225$(za egzamin)x2200 (niby nas)=495 000$
    Albo inny rachunek: ok4000zł (za szkolenie)x 2200(aw jfsp)=8 800 000 zł . JEST O CO SIE BIĆ!

    #8656
    irenaanna
    Uczestnik

    Kolejna wiadomość, niestety niemiła: szkolenia w Krakowie odwołane. Podobno będą w innym terminie, nie wiadomo kiedy.

    #8657
    meg
    Uczestnik

    Może i to nam się nie należy. Wyślą kontrolerów skarbowych :mrgreen:

    #8658
    kikcloud
    Uczestnik

    Spokojnie!!! Mam wiadomość, że z przyczyn niezaleznych od MF wykonawca projektu wczoraj
    poznym popoludniem odwolal wszystkie grupy „krakowskie” w styczniu. Nowy termin to prawdopodobnie kwiecien/maj w Otwocku
    k. W-wy.

    #8660
    lukhas
    Uczestnik

    [QUOTE BY= audytorek1] A ja sobie tak siedze i liczę 225$(za egzamin)x2200 (niby nas)=495 000$
    Albo inny rachunek: ok4000zł (za szkolenie)x 2200(aw jfsp)=8 800 000 zł . JEST O CO SIE BIĆ![/QUOTE]

    E&Y organizuje szkolenie za 2.800,00 PLN już w maju

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 21)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.