poniedziałek, 17 maja, 2021

Smutna rocznica ACFE Polska

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW Smutna rocznica ACFE Polska

Otagowano: ,

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #23185
  mirage
  Uczestnik

  Kto z nas pamięta, że w tym roku powinniśmy byli obchodzić dziesięciolecie formalnego założenia i rozpoczęcia działalności ACFE Polska?

  Zamiast tego, los ACFE Polska jest teraz w rękach UMSW, organu nadzorującego stowarzyszenia.

  Smutno, że po pięciu lat zdrowego rozwoju, to Stowarzyszenie dostało się w ręce osób, które widocznie nie działały w interesach ACFE Polska ani w interesach jego Członków.

  Uratujemy co się da. Nie zapomniemy lekcje z ostatnich kilku lat. Będzie nowa obecność ACFE w Polsce.

  #23186
  wojak
  Uczestnik

  ….

  #23187
  mirage
  Uczestnik

  @Wojak. Mogę potwierdzić, że ACFE zezwolilo na użytkowanie http://www.acfe.org.pl przez nowe Stowarzyszenie antyfraudowskie do czasu kiedy albo ACFE Polska będzie uratowane, albo nowe Stowarzyszenie przejmie uznanie ACFE jako Poland Chapter ACFE.

  Natomiast popatrzcie jak pewna osoba nieprawnie wykorzystuje nazwę domen acfe dla promowania swojej firmy i jej czysto komercyjne usługi, które nie mają nic wspólnego z ACFE – i to mimo tego, że ACFE mu to zabroniło.

  Kliknij na którekolwiek z tych 6 linków: http://www.acfe.com.pl; http://www.acfe.net.pl; http://www.acfe.biz.pl; http://www.acfe.edu.pl; http://www.acfe.info.pl oraz http://www.acfe-online.pl.

  To jest dopiero chytre i głupie …

  #23188
  wojak
  Uczestnik

  #23189
  mirage
  Uczestnik

  Właścicielem tych domen jest sam Piotr Krajewski, który je kupił. Mówi, że kupił je, aby ktoś nieupoważniony (a czy on sam był do tego upoważniony? A kto inny mógłby być taki głupi?) je nie wykupił i że kiedyś je przekaże nowej organizacji ACFE w Polsce.

  Jeśli tak, to dlaczego je wykorzystuje po to tylko, aby promować swoje komercyjne uslugi? Po co aż tyle? itd.

  Nie ma problemu. ACFE wnet zrobi z nim porządki i te fałszywie wykorzystywane strony internetowe znikną z Internetu – mam nadzieję, że razem z nim!

  Nie znam Donalda T. vel cokolwiek. Nie jest on mi wcale znany ani z AW ani z zapobiegania nadużyciom. Chyba Ci nie chodzi o naszego Premiera, bo on mógłby lepiej wyczyszczać swoję stajnie …?

  #23190
  wojak
  Uczestnik

  #23593323
  eddie
  Uczestnik

  Ciekawe czytanie o tych starych sprawach. Faktem jest, że niegdyś zdrowe, rozwijające się ACFE w Polsce jest dzisiaj tylko cieniem tego, czym było. Obecnie tzw. ACFE w Polsce działa wyłącznie dla interesów pewnej małej firmy komercyjnej w Warszawie – i nic więcej.

  Natomiast teraz rozwija się w Polsce The Association of Certified Fraud Specialista – ACFS. Szczegóły dostępne na tym portalu.

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.