niedziela, 25 września, 2022

SP ZOZ – Główny ksiegowy

Home Forum Sektory Służba zdrowia SP ZOZ – Główny ksiegowy

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #19459
  ewakj
  Uczestnik

  Mam pytanie. Z informacji przekazanych mi przez główną ksiegową SP ZOZ, w trakcie zadania auytowego dotyczącego zamówień publicznych, wynika, iż nie jest ona zobowiazania do stosowania ar. 54, tj. dokonywania wstępnej kontroli operacji gospodarczych i składania kontrasyganty. Ksiegowa mówi, iż wynika to ze szczegółowych zasad gospodarki finansowej ZOZ-ów. Moje zadanie nie dotyczy w zasadzie gospodarki finansowej ale przy kontroli umów zawieranych przy udzielaniu zamówień ma to podstawowe znaczenie. Czy ktoś mądry mógłby mi potwierdzić lub nie czy art. 54 ustawy o finansach publicznych dotyczy głównych ksiegowych powiatowych SP ZOZ-ów?????? Z góry dziękuję.

  #19463
  terka
  Uczestnik

  ????
  To powiatowy zoz nie jest jednostką sektora finansów publicznych? w poprzedniej ustawie był, teraz nie jest?
  Czy w nazwie ma „samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej” czy zwie się jakoś inaczej?

  #19464
  ziuk
  Uczestnik

  Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej jest jednostką sektora finansow publicznych i główny księgowy tego zakładu musi stosować art. 54 ustawy.

  #19466
  ewakj
  Uczestnik

  Pani księgowa twierdzi, że zwykle jak podpisuje się umowy to nie ma środków w budżecie a później jakoś się jednak znajdują. A podstawowoym obowiązkiem ZOZ jest leczyć pacjentów i takie umowy muszą być zawierane , np na zakup leków. Ustawę o finansach publicznych stosują owszem ale nie w pełnym zakresie. Tak w skrócie wyjaśnia mi mądra Pani Księgowa.

  #19467
  andrzejm
  Uczestnik

  A gdzie jest plan finansowo – rzeczowy który powinien być podstawą działania JSFP ?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.