środa, 26 stycznia, 2022

spis z natury elektronicznie

Home Forum Sektory Samorządy spis z natury elektronicznie

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #18475
  nata
  Uczestnik

  czy ktoś spotkał się może z arkuszami spisu z natury – sporządzynymi w formie wydruków komputerowych z exela? jak w tej sytuacji spełnić warunek druku ścislego zarachowania, którym powinien być arkusz spisowy?

  #18478
  ziuk
  Uczestnik

  Należy taki wydruk normalnie ponumerować i zaewidencjonować jako druk ścisłego zarachowania.

  #18481
  nata
  Uczestnik

  dziekuje za odp. ZIUK i w tej sytuacji muszę sprecyzować moje pytanie :smile:,
  jak przy spisie z natury sporządzanym komputerowo zabezpieczyć sie przed sytuacją, że jakiś arkusz spisowy nie zaginie , jeśli będą one ponumerowane dopiero w momencie ich wydrukowania a nie jak ma to miejsce przy ręcznej pracy już w momenice wydania komisji inwent. arkuszy spisowych?

  ustalić ilość arkuszy spisowych w zarządzeniu dt. komisji inwentaryzacyjnej np. w oparciu o ilość pomieszczeń podlegających inwentaryzacji?
  ma ktoś jakiś pomysł?

  #18483
  ziuk
  Uczestnik

  W programie inwentaryzacja zwykle jest tak, że drukuje się tylko pozycje materiałowe i ich nazwę. Po wydrukowaniu arkuszy powinno się je dostarczyć przewodniczącemu komisji inwentaryzacyjnej,ktory po ich ponumerowniu i zarejestrowaniu przekazuje komisjom spisowym do rozliczenia.

  #18484
  nata
  Uczestnik

  w wyżej opisanej sytuacji – wszystko jest w porządku, w moim przypadku komisja chodziła po biurach z laptopem i spisywała środki trwałe – arkusz nadany ma numer dopiero po wypełnieniu i wydrukowaniu w edytorze tekstu – i dlatego wacham się czy tak też jest prawidlowo – choć ustawa o rachunkowości i instrukacja inwentaryzacyjna nie zakazuje takiej formy inwentaryzacji

  #18485
  ziuk
  Uczestnik

  W przypadku inwentaryzacji środkow trwałych jeżeli było to rzetelnie przeprowadzone można ponumerować arkusze po ich wypełnieniu. W końcu chodzi tutaj o sprawdzenie stanu księgowego z rzeczywistym.

  #18489
  jama
  Uczestnik

  A czy w momencie wydruku nie można ich ponumerowac, skoro są bezpośrednio sporządzane w laptopie ? Jak miałyby one zginąc, nie rozumiem w którym momencie ? Nie ma już obowiązku, żeby arkusze inwentaryzayjne były drukami ściesłego zarachowania, a najważniejsze w całym procesie jest porównanie stanów rzeczywistych z zapisanymi w księgach. Obecnie dopuszcza się przecież inwetaryzację za pomocą czytników kodów kreskowych umieszczonych na oznaczonych środkach trawałych. Wtedy na pewno nikt nie martwi się o numerowanie stron. Pozdrawiam.

  #18493
  nata
  Uczestnik

  dziekuję za wypowiedzi,oczywiście że trzeba iść z postępem, i ważny jest zapis merytoryczn jestem już pewnwa że zapis w instrukci inwentaryzacyjnej roziwązuje wszystkie moje wątpliwości,

  czytniki – to automatyczna identyfikacja, określone standardy, sformalizowane oprogramowanie – oczywiście popieram i
  pozdrawiam:smile:

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.