piątek, 29 marca, 2024

spis z natury elektronicznie

Home Forum Sektory Samorządy spis z natury elektronicznie

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #18475
    nata
    Uczestnik

    czy ktoś spotkał się może z arkuszami spisu z natury – sporządzynymi w formie wydruków komputerowych z exela? jak w tej sytuacji spełnić warunek druku ścislego zarachowania, którym powinien być arkusz spisowy?

    #18478
    ziuk
    Uczestnik

    Należy taki wydruk normalnie ponumerować i zaewidencjonować jako druk ścisłego zarachowania.

    #18481
    nata
    Uczestnik

    dziekuje za odp. ZIUK i w tej sytuacji muszę sprecyzować moje pytanie :smile:,
    jak przy spisie z natury sporządzanym komputerowo zabezpieczyć sie przed sytuacją, że jakiś arkusz spisowy nie zaginie , jeśli będą one ponumerowane dopiero w momencie ich wydrukowania a nie jak ma to miejsce przy ręcznej pracy już w momenice wydania komisji inwent. arkuszy spisowych?

    ustalić ilość arkuszy spisowych w zarządzeniu dt. komisji inwentaryzacyjnej np. w oparciu o ilość pomieszczeń podlegających inwentaryzacji?
    ma ktoś jakiś pomysł?

    #18483
    ziuk
    Uczestnik

    W programie inwentaryzacja zwykle jest tak, że drukuje się tylko pozycje materiałowe i ich nazwę. Po wydrukowaniu arkuszy powinno się je dostarczyć przewodniczącemu komisji inwentaryzacyjnej,ktory po ich ponumerowniu i zarejestrowaniu przekazuje komisjom spisowym do rozliczenia.

    #18484
    nata
    Uczestnik

    w wyżej opisanej sytuacji – wszystko jest w porządku, w moim przypadku komisja chodziła po biurach z laptopem i spisywała środki trwałe – arkusz nadany ma numer dopiero po wypełnieniu i wydrukowaniu w edytorze tekstu – i dlatego wacham się czy tak też jest prawidlowo – choć ustawa o rachunkowości i instrukacja inwentaryzacyjna nie zakazuje takiej formy inwentaryzacji

    #18485
    ziuk
    Uczestnik

    W przypadku inwentaryzacji środkow trwałych jeżeli było to rzetelnie przeprowadzone można ponumerować arkusze po ich wypełnieniu. W końcu chodzi tutaj o sprawdzenie stanu księgowego z rzeczywistym.

    #18489
    jama
    Uczestnik

    A czy w momencie wydruku nie można ich ponumerowac, skoro są bezpośrednio sporządzane w laptopie ? Jak miałyby one zginąc, nie rozumiem w którym momencie ? Nie ma już obowiązku, żeby arkusze inwentaryzayjne były drukami ściesłego zarachowania, a najważniejsze w całym procesie jest porównanie stanów rzeczywistych z zapisanymi w księgach. Obecnie dopuszcza się przecież inwetaryzację za pomocą czytników kodów kreskowych umieszczonych na oznaczonych środkach trawałych. Wtedy na pewno nikt nie martwi się o numerowanie stron. Pozdrawiam.

    #18493
    nata
    Uczestnik

    dziekuję za wypowiedzi,oczywiście że trzeba iść z postępem, i ważny jest zapis merytoryczn jestem już pewnwa że zapis w instrukci inwentaryzacyjnej roziwązuje wszystkie moje wątpliwości,

    czytniki – to automatyczna identyfikacja, określone standardy, sformalizowane oprogramowanie – oczywiście popieram i
    pozdrawiam:smile:

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.