czwartek, 25 kwietnia, 2024

sport kwalifikowany

Home Forum Sektory Samorządy sport kwalifikowany

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
  • #15711
    k-asiek
    Uczestnik

    Witajcie ma metlik w głowie i prosze o pomoc, gdyz od tego zależy ewentualne moje stwierdzenie w sprawozadniu i dotacja wykorzystana niezgodnie z przeznaczeniem. Jak , na podstawie czego odróznić sport kwalifikowany od zwykłego? Nie ma problemu jeśli chodzi o III ligę, to wiem że napewno sport kwalifikowany, ale co z ligą młodzieżową okręgową , też posiadają licencję do udziału w zawodach w tej lidze (tramkarze, żaki itp) a są to dzieciaki rocznik 94, 93 90, 91? Prosze może ktoś tak na chłopski rozum da mi wskazówkę co decyduje o tym, że sport już jest kwalifikowany a co że nie?

    #15715
    mrox
    Uczestnik

    Ustawa o sporcie kwalifikowanym
    Art. 2. 1. Organy administracji rządowej tworzą warunki organizacyjne do rozwoju sportu kwalifikowanego i mogą wspierać finansowo jego rozwój.
    2. Jednostki samorządu terytorialnego mogą wspierać, w tym finansowo, rozwój sportu kwalifikowanego, z zastrzeżeniem ust. 3.
    3. Organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego, w drodze uchwały, określi warunki i tryb wspierania, w tym finansowego, rozwoju sportu kwalifikowanego.
    Art. 3. W rozumieniu ustawy:
    1) kadra narodowa jest to grupa zawodników zakwalifikowanych jako kandydaci do składu reprezentacji kraju w danej dyscyplinie sportu;
    2) liga zawodowa jest formą współzawodnictwa sportowego organizowanego i prowadzonego na najwyższym lub kilku najwyższych poziomach rywalizacji w określonej dyscyplinie sportu;
    3) sport kwalifikowany jest formą aktywności człowieka związaną z uczestnictwem we współzawodnictwie sportowym, organizowanym lub prowadzonym w określonej dyscyplinie sportu przez polski związek sportowy lub podmioty działające z jego upoważnienia;

    #15727
    k-asiek
    Uczestnik

    No dzieki MroX, ale ustawe to ja mam i czytałam, a w moim poście prosiłam o prosty i praktyczny sposób , na chłopski rozum.

    #15729
    pawels
    Uczestnik

    [QUOTE BY= k-asiek] No dzieki MroX, ale ustawe to ja mam i czytałam, a w moim poście prosiłam o prosty i praktyczny sposób , na chłopski rozum. [/QUOTE]
    to się nazywa pomoc 😆

    #15731
    terka
    Uczestnik

    Ka-siek, jak dla mnie, to podałaś za mało danych, przede wszystkim, na co była ta dotacja.
    Ale moze to Ci pomoże:
    http://www.cyfronet.krakow.pl/mk/bip/rada/posiedzenia/show_pdfdoc.php?id=36547
    w pkt 5 jest przywołanie wyroku WSA dotyczącego możliwości przyznania dotacji (ogólnie na sport kwalifikowany).

    Jeśli nie, to napisz coś więcej – spróbujemy znaleźć rozwiązanie 😀

    #15733
    terka
    Uczestnik

    Pan Minister Sportu napisał tak:
    „˝sport kwalifikowany˝ jest, w myśl art. 3 pkt 3 ustawy o sporcie kwalifikowanym, ˝formą aktywności człowieka związaną z uczestnictwem we współzawodnictwie sportowym, organizowanym lub prowadzonym w określonej dyscyplinie sportu przez polski związek sportowy lub podmioty działające z jego upoważnienia˝. W związku z tym uprawianie sportu kwalifikowanego nie musi wiązać się z jakąkolwiek formą działalności zarobkowej, nie jest on ograniczony jedynie do współzawodnictwa na najwyższych szczeblach, a także, co jest bardzo istotne, w tej formie aktywności człowieka uczestniczy również młodzież (chociażby uczniowskie kluby sportowe biorące udział w różnego rodzaju rozgrywkach czy zawodach). „

    http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/7B1DE743

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.