sobota, 20 kwietnia, 2024

Sprawozdania finansowe

Home Forum Sektory Samorządy Sprawozdania finansowe

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #16111
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Właśnie analizuję sprawozdania RB-28s i wyszła mi niezgodność z danymi ewidencji księgowej na kwotę 53 grosze. Tak się zastanawiam czy jest jakiś próg istotności dla tych sprawozdań, bo jak powiem szefowi, że nie zgadza się o tyle – to z pewnością wywołam uśmiech na jego twarzy, ale nie ten przyjazny 🙂 . Nie wiem jaka jest przyczyna takiej rozbieżności, ponieważ jednostka korzysta z księgowości komputerowej i dane powinny generować się automatycznie. Nikt nie jest mi w stanie powiedzieć o co chodzi, bo osoba, któa się tym zajmowała w tym okresie już nie pracuje w jednostce.
    Nie chcę tego błędu, że tak powiem „olać”, ale też nie chcę robić niepotrzebnego zamieszania i wyciągać dalekosiężnych wniosków.
    Co myślicie?

    #16115
    terka
    Uczestnik

    No, problem jakiś jest. Nawet kilkadziesiąt groszy nie powinno się zdarzyć.
    Ja zrobiłabym tak – sprawdziałabym sprawozdania za inne miesiące, czy są zgodne. Bo jeśli jedno jest lekko rozbiezne, to szef Cię obśmieje. Jeśli jednak to się powtórzy, to już smieszne nie jest.
    Ciekawa jestem, czego dotyczy ta rozbiezność – wydatków, zobowiązań czy zaangażowania?

    Niepokojące też jest dla mnie, że nikt nie umie wtłumaczyć, z czego się wzięła ta rozbieżność, bo osoba, która się tym zajmowała już nie pracuje. Czy ową osobą był główny księgowy? Bo jeśli nie, to jego rolą i zadaniem jest dociec przyczyn. chocby po to, by to wyprostować.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.