środa, 24 kwietnia, 2024

sprawozdanie Rb-28s

Home Forum Sektory Samorządy sprawozdanie Rb-28s

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #14471
    monika33
    Uczestnik

    Witam! Może ktoś mi podpowie jak wypełnić sprawozdanie Rb-28S. Mam taką sytuację. W marcu zaksięgowałam f-re: 400/201 -1000,00. Powyższą f-rę zapłaciłam dopiero w kwietniu. Ale zrobiliśmy przedpłatę do tej samej firmy 201/130 -200,00 w miesiacu marcu. W kwietniu ta firma przeslala f-r na 200,00 zl.Na koniec marca wychodzi mi per saldo 800,00 zobowiązań tego samego kontrahenta, ale dwóch różnych płatności. Jakie saldo mam ująć w sprawozdaniu?Może ktoś mi podpowie??
    Pozdrawiam i dziękuje.

    #14474
    tdi
    Uczestnik

    Uważam, że faktura, którą otrzymaliście w kwietniu powinna zostać zaksięgowana do kosztów marca i nie byłoby problemu z RB-28S. Jeżeli nie jest to już możliwe to ja wykazałabym per saldo, z uwagi na to, że dotyczy to jednego kontahenta. Istotne jest jeszcze jakie salda widać na wydruku obrotów i sald na koniec marca. Jeżeli widnieje tylko per saldo to w sprawozdaniu powinno być ono ujęte.

    #14475
    monika33
    Uczestnik

    na wydruku widnieją i należności i zobowiązania. A nastepna kolumna to per saldo. Ale jak sie bedzie to mialo do reszty?Tu wezmę per saldo (w tym konkretnym przypadku) a inne zobowiązania?Nie bede miala potem zgodności

    #14480
    tdi
    Uczestnik

    Nie za bardzo rozumiem. Na innych kontrahentach też masz przedpłaty?

    #14481
    monika33
    Uczestnik

    tak, na innych kontrahentach tez mam nadpłaty, u niektórych bedą zobowiązania a u niektórych nalezności

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.