wtorek, 16 kwietnia, 2024

SPRAWOZDANIE Z AUDYTY ZA 2010R.

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna SPRAWOZDANIE Z AUDYTY ZA 2010R.

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #21344
    ala
    Uczestnik

    Witam!
    Mam pytanie na jakiej podstawie robicie sprawozdanie z audytu za 2010r.
    Pozdrawiam.
    Ala.

    #21345
    mama0454
    Uczestnik

    Na podst. art.283 ust.5 uofp.
    Dziwne pytanie, tym bardziej, że czas na złożenie sprawozdania już minął.

    #21346
    terka
    Uczestnik

    Mamo, o termin nie pytano:wink:
    Znany wszystkim jest termin „niedotrzymania ustawowego terminu”
    Zdarzyć się może każdemu, bo różne i nieprzewidywalne mogą być powody jego niedotrzymania.
    Mnie termin pytania nie dziwi.

    #21348
    ala
    Uczestnik

    Interesuje mnie czy sprawozdanie należy zrobić zgodnie z Załacznikiem do Komunikatu Nr 1 Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2011r. – pracuję w samodzielnym zakładzie opieki zdrowotnej.
    Ala

    #21349
    kules
    Uczestnik

    Jeśli nie utworzył waszego ZOZu samorząd to masz gotowy wzór od ministra i go wypełniasz, ale podstawą sporządzenia sprawozdanka komunikat nie jest.
    Ale tych tabelek i rubryczek nawymyślali w tym wzorze, mój jest bardziej minimalistyczny, no ale w samorządzie miałem w tym względzie swobodę.

    #21350
    adela
    Uczestnik

    Ten druk dotyczy jednostek z działów administracji rządowej. W samorządach audytor sam ustala wzór planu i sprawozdania, byle tylko zawierały one dane określone w rozporządzeniu MF w sprawie przeprowadzania i dokumentowania audytu wewnętrznego.

    #21351
    kules
    Uczestnik

    Tak sobie ten wzór „Informacji” poczytałem i raczej nie jest on wzorem sprawozdania, myślę że należy wypełniać go dodatkowo, dla celów MF. Myślę tak bo we wzorze nie są zawarte wszystkie elementy wskazane dla sprawozdania w rozporządzeniu – brakuje „omówienia zidentyfikowanych istotnych ryzyk i słabości KZ”.
    A czy audytorów z rządówki DAW nie uświadomił odnośnie celu i sposobu użytkowania tegoż komunikatu?

    #21352
    terka
    Uczestnik

    Informacja jest dla rządówki, ale to co innego, niż sprawozdanie.
    MF nie określa już wzorów sprawozdań (jak i planów) zarówno dla rządówki, jak i samorządówki. Każdy moze sobie ustalić wzór jaki chce.
    http://www.mf.gov.pl/index.php?const=6&dzial=677&wysw=2&sub=sub8

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.