wtorek, 23 kwietnia, 2024

sprawozdanie z kontroli zarządczej?????

Home Forum Sektory Samorządy sprawozdanie z kontroli zarządczej?????

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #22007
    audyt4
    Uczestnik

    czy spotkaliście się ze sprawozdaniem z kontroli zarządczej????? kogo to dotyczy????

    #22013
    martinez
    Uczestnik

    Spotkaliśmy, kierownik jednostki może sobie tak zorganizować KZ, iż tworzone będą sprawozdania z jej funkcjonowania, jest to jednak obszar indywidualnych regulacji.

    #22016
    kikcloud
    Uczestnik

    „sprawozdaniem z kontroli zarządczej” to jakiś idiotyzm jest (składnia Yody :-)) i świadczy o kompletnym niezrozumieniu tematu 😡

    #22024
    123456
    Uczestnik

    Do kicklupa!
    łatwo kogoś nazywać idiotą i jego działania idiotyzmem ?? A słyszałeś kolego o rozwiązaniu wewnątrz jednostki – prawem wskazywanym tzw. Komtrola Zarządcza na poziomioe II. I co ? twoim zdaniem np. roczne sprawozdanie z tej formy kontroli – jak z każdej innej działalności administracyjnej to też idiotyzm . W końcu ten kto ją wykonuje winien się z prowadzonych działań i wyników rozliczyć – więc dlaczego wg ciebie musi być IDIOTĄ ?

    #22025
    dzw1k
    Uczestnik

    Proponuję zwrócić również uwagę na „Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej za rok…” – wprawdzie wymóg ten nie dotyczy Samorządu, ale niektóre Samorządy takie oświadczenie za rok 2010 złożyły. Istotnym zagadnieniem wówczas wydaje się podstawa złożenia takiego oświadczenia…

    #22026
    kikcloud
    Uczestnik

    [QUOTE BY= 123456] Do kicklupa!
    łatwo kogoś nazywać idiotą i jego działania idiotyzmem ?? A słyszałeś kolego o rozwiązaniu wewnątrz jednostki – prawem wskazywanym tzw. Komtrola Zarządcza na poziomioe II. I co ? twoim zdaniem np. roczne sprawozdanie z tej formy kontroli – jak z każdej innej działalności administracyjnej to też idiotyzm . W końcu ten kto ją wykonuje winien się z prowadzonych działań i wyników rozliczyć – więc dlaczego wg ciebie musi być IDIOTĄ ? [/QUOTE]

    Chcę zwróć uwagę, że ja nikogo nie nazwałem IDIOTĄ ❗ Idiotyczne działania nie są (niestety) zarezerwowane tylko dla idiotów. Czasami nawet rozsądni ludzie postępują idiotycznie i nie pytaj mnie dlaczego!?
    Natomiast dalej uważam to, co napisałem poprzednio. I jeszcze dodatkowo uważam, że roczne sprawozdanie z kontroli zarządczej to też jest idiotyzm 😉

    #22027
    kikcloud
    Uczestnik

    A tak gwoli ścisłości i wyjaśnienia. Kontrola zarządcza to działania podejmowane dla zapewnienia realizacji celów (def). Nie należy jej więc utożsamiać z działaniami mającymi na celu ocenę realizacji tych procesów. Kontrola zarządcza ZAPEWNIA, a nie OCENIA ❗ Poczytajcie sobie proszę uzasadnienie do projektu uofp. Projektodawcy wyjaśnili, że zadania związane z kontrolą zarządczą kierownicy jednostek będą wykonywać przez opracowywanie zasad, procedur i wykorzystywanie innych mechanizmów, jakimi dysponują na podstawie obowiązujących przepisów.
    A co w tym wszystkim robi audyt wewnętrzny? A no nic innego tylko systematycznie ocenia kontrolę zarządczą 😉

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.