sobota, 20 kwietnia, 2024

Sprawozdanie z wykonania planu audytu

Home Forum Sektory Samorządy Sprawozdanie z wykonania planu audytu

Oglądasz 6 wpisów - 16 z 21 (wszystkich: 21)
  • Autor
    Wpisy
  • #19288
    terka
    Uczestnik

    Ja jestem „gminna”, nie powiatowa, ale myślę, że niepotrzebnie kruszycie kopię:wink:
    Gdyby ustawodawca chciał, żeby audyt w powiecie był pod zarządem, to tak by to zapisał. A zapisał, że to ma być przewodniczący zarządu.
    Myślę, że miało to na celu ujednolicenie całości (wszystkich poziomów) audytu, bo wszędzie jednak audyt podlega pod kierownika jednostki.
    Ponadto zwracam uwagę, że prowadzenia audytu nie mozna utożsamiać z realizacją zadań (gminy czy powiatu). Zadania jst są okreslone w ustawach ustrojowych, i za te odpowiada zarząd powiatu, a za audyt – starosta.
    Audyt, choć ustawowo wprowadzony, jest jednak działalnością wspomagającą, nie zadaniem jst.

    Na wszeki wypadek jeszczeraz podkreślam – nie jestem powiatowa, moze nie czuję specyfiki powiatu, więc mogę nie mieć racji. Ale myślę, że niczego innego niż to, co w ustawie jest napisane, nie nalezy się w tym przepisie dopatrywać.

    #19460
    wk
    Uczestnik

    [QUOTE BY= AdFaj] Zgadzam się z izabela913. Sprawozdanie robimy zgodnie z obowiązującą ustawą – do końca stycznia. A wzór zgodnie z obowiązującym (czyli jeszcze tym z 2008 r., bo jeszcze nie ma nowego) rozporządzeniem.[/QUOTE] A ja się nie zgadzam. Sprawozdanie składa się (zgodnie z ustawą Przepisy wprowadzające (…)) w trybie i wg wzoru podanych w rozporządzeniu wydanym na podstawie „starej” ustawy. Więc właściwym jest chyba nadal termin 31 marca.

    #19461
    mama0454
    Uczestnik

    Do wk :
    Cytuję ze strony MF :
    „Departament Audytu Sektora Finansów Publicznych (DA) informuje, że sprawozdanie z wykonania planu audytu wewnętrznego za 2009 rok należy sporządzać zgodnie ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 4 kwietnia 2008 r. w sprawie trybu sporządzania oraz wzoru sprawozdania z wykonania planu audytu za rok poprzedni (Dz. U. Nr 61, poz. 378), oraz przekazać wyłącznie kierownikowi jednostki do 31 stycznia 2010 roku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240).”

    Więc, niestety, to Ty się mylisz.

    #19468
    wk
    Uczestnik

    Do mama0454: widziałem, oczywiście, wytyczne MF. Pozwoliłem sobie jedynie wyartykułować swoje zdanie. Swoją drogą, konstrukcja Twojej odpowiedzi na moją wypowiedź sugeruje, że uważasz MF za nieomylny 😉

    #19470
    mama0454
    Uczestnik

    Nie ma ludzi lub instytucji nieomylnych. Każdy ma coś na sumieniu.
    W tym przypadku jednak posługujemy się zapisem już z nowej ustawy, a nie ze starego (ale obowiązującego jeszcze) rozporządzenia, bo w przepisach przejściowych do nowej ustawy (art.85) wyraźnie stwierdzono, że moc traci także art.53 ust.5 pkt 1 starej uofp.
    Poza tym ustawa w hierarchii ważności jest zawsze ponad rozporządzeniem.

    #19472
    adela
    Uczestnik

    Też uważam, że za bardz się rozdrabniać nie ma sensu. Kierownikiem jednostki jest starosta, a nie zarząd. A co do nieomylności, to ustawodawca Ministra Finansów upoważnił do koordynacji. Skoro stamtąd wychodzi jakieś stanowisko, to nie za bardzo jest co roztrząsać. A swoje zdanie mozna mieć i je wysłać mailem do Departamentu Audytu. Zapewniam, że podchodzą do tego poważnie i oczekują stanowisk audytorów.

Oglądasz 6 wpisów - 16 z 21 (wszystkich: 21)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.