czwartek, 25 kwietnia, 2024

Standardy CIA.

Home Forum Egzaminy egzaminy Standardy CIA.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #15895
    aanikaa
    Uczestnik

    Witam,
    Mam pytanie czy w ostatnim czasie zmieniły się standardy, bo ponoć jakaś zmiana miała być wprowadzona. Z jakiego źródła można sobie ściągnąć najbardziej aktualne wytyczne?
    Pozdrawiam.

    #15898
    kikcloud
    Uczestnik

    Sprawdź na stronie IIA Polska

    #15914
    wt
    Uczestnik

    Od jakiegoś czasu prowadzone są prace nad nowymi standardami (International Professional Practices Framework). Zgodnie z informacją podaną na stronie IIA Global standardy te mają zostać wdrożone w styczniu 2009 r.

    #15975
    aanikaa
    Uczestnik

    Hmm faktycznie, wygrzebałam na stronie IIA Polska nową wersję http://www.iia.org.pl/iiaweb.nsf/p/C300BABBB4A6CDA8C12573880071103D

    Tylko właśnie nie wiem czy one już są obowiązujące? Oznaczone jako wersja końcowa (w samym pliku też określone jako FINAL). 😐

    #16006
    kikcloud
    Uczestnik

    Komunikat nr 11 Ministra Finansów w sprawie standardów audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych
    z dnia 26 czerwca 2006 r. (Dz.Urz.MF Nr 7, poz. 56)
    Na podstawie art. 63 ust. 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz.U. Nr 249, poz. 2104 i Nr 169, poz. 1420 oraz z 2006 r. Nr 45, poz. 319) ogłasza się, co następuje:
    § 1 Określa się Międzynarodowe Standardy Profesjonalnej Praktyki Audytu Wewnętrznego opracowane przez The Institiute of Internal Auditors, jako standardy audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych.

    § 2 Międzynarodowe Standardy Profesjonalnej Praktyki Audytu Wewnętrznego stanowią załącznik do komunikatu

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.