czwartek, 25 kwietnia, 2024

Standardy kontroli finansowej

Home Forum Sektory Służba zdrowia Standardy kontroli finansowej

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #6389
    maksik
    Uczestnik

    W jaki sposob i w jakiej formie w Waszych zoz zostaly wprowadzone standardy kontroli finansowej

    #6950
    5186
    Uczestnik

    jsfp mają obowiązek na podstawie standardów kontroli fiansnowej wprowadzić w formie pisemnej procedury kontroli finansowej w zakresie gromadzenia i wydatkowania środkó publicznych. U nas procedury wynikają z zarządzeń wewnętrznych często dość rozbudowanych, są uszeregowane (wewnętrznie) wg. 5 kategorii wskazanych w standardach. pozdrawiam

    #6956
    maksik
    Uczestnik

    dzięki za wskazówkę, w jakiej formie są wprowadzone

    #6959
    tamara
    Uczestnik

    Witam, była juz dyskusja na ten temat, spójrz na forum „wzjemna pomoc merytoryczna” w temacie audytor a kontroler wewn. Niestety nie rozstrzygnięta. U mnie są te standardy, ale w tej chwili sa juz nieaktualne, bo nikt nie zmienił jak weszły zmiany MF. Zwracałam uwagę, ale nie ma kto 😕 U mnie mają one formę praktycznie bardzo podobną do standardów opracowanych przez MF, z ta różnicą że w niektóych miejscach dopisano np. – zawarte w zakresach czynności, w regulaminie obiegu dokumentów itp. Nie wiem czy jest to do końca poprawne, ale była jakaś kontrola i potrzebowała te procedury i nikt nie zarzucił ze źle są napisane. 🙂 A i jeszcze zotały wporwadzone zarżądzeniem dyrektora. Pozdrawiam

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.