czwartek, 25 kwietnia, 2024

STANDARTYZACJA ZATRUDNIENIA AW

Home Forum MF i GIAW MF i GIAW STANDARTYZACJA ZATRUDNIENIA AW

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #4342
    olivkova
    Uczestnik

    Witam,
    Mam do Was pytanie, czy ktoś coś słyszał o standaryzacji zatrudnienia w administracji publicznej, standaryzacji która notabene miałaby dotyczyć również etatów audytorskich? Chodzą słuchy, że wynikiem standaryzacji będą redukcje tych etatów. Ponoć projekt taki był rozpatrywany w Ministerstwie Sprawiedliwości i został przesunięty do MSWiA. Czy ktokolwiek z Was posiada informacje na ten temat?
    Pozdrawiam.

    #4484
    kules
    Uczestnik

    Niedawno rozmawiałem telefonicznie z dyr. dep. MF odpowiedzialnego za przygotowywanie regulacji prawnych odnośnie audytu i pytałem, żeby szczerze poradził, czy „iść” w audyt bo chodzą słuchy o likwidacji audytu w powiatach, a on mi na to, że spokojnie można w to „iść” bo takiego zamiaru nie ma i nie są prowadzone prace ani przymiarki, których celem miała by być likwidacj audytu w powiatach. Tyle.

    pozdrawiam

    #4487
    cps
    Uczestnik

    JAk tylko sie ukaże – bedziemy wiedziec w zasadzie wszystko.
    Znając poglądy Pani Minister-wicepremier z czasów PO – nie widziala potrzeby audytu wewnętrznego w takim kształcie jak jest aktualnie. Uważała, że audyt może byc tylko zewnętrzny a ilośc i jakośc audytorów określi rynek ( formą zatrudniania audytorów miały byc tylko i wyłacznie przetargi) a każda firma uważając się za audytorską -może robić audyt . Złe firmy wypadną bo ich nikt nie wybierze itd.liberalne pomysły z czarodziejska ręką rynku na czele. Jeśli by tak miało byc = po nas żaden prezydent, marszałek,dyrektor nie będzie planował etatu audytora – bo nikt go do tego nie zmusi. Audytorzy – na bruk -zakładac swoje firmy i startowac w przetargach To samo będzie w budżecie państwowym. Zrobią audyt bilansu rocznego ( przez biegłego rewidenta) nazwą to audyt i napszą Unii,że audyt działą nadal w polskim systemie . I tym sposobem troche taniego państwa dla PR( PI ARU) a pieniądze na jakieś nowe becikowe. Sorry za pesymizm ale obym się mylił. WTEDY ODSZCZEKAM.

    #4488
    cps
    Uczestnik

    wycieliście mi tytuł. Brakuje na poczatku -KLUCZEM JEST PROJEKT NOWEJ USTAWY O FP

    #4491
    adela
    Uczestnik

    Myślę „cps”, że nie masz racji. Gdyby tak było, to bezsensowne były by aktualne działania MF pod wodzą Pani profesor, ustalające nowy próg finansowy dla firm i zmiany w rozporządzeniu dotyczącym zasad prowadzenia audytu.

    #4493
    bb
    Uczestnik

    adela
    Nowy próg jest pod obowiązującą ustawe.
    W projekcie ustawy Pani Minister nIc nie ma na temat audytu wewnętrznego

    #4494
    joawar
    Uczestnik

    Jeżeli chodzi o nową ustawę o fp autorstwa obecnego MF to faktycznie pierwotnie nie zawierała ona (jej projekt) zagadnień zwiazanych z audytem ale tylko dlatego, że były plany stworzenia odrębnej ustawy o kontroli i audycie. Plany trochę sie zmieniły i audyt został włączony do projektu (chyba ze względu na terminy).
    😀 😀
    Joawar

    #4495
    bb
    Uczestnik

    JOAWAR
    Mówisz o obowiązującej ustawie, czy o projekcie, ustawy. Jeżeli o projekcie, to skąd wiadomosć o umieszczeniu w nim zapisów o audycie

    #4518
    cps
    Uczestnik

    czy ktos widział chocby pierwszy zarys projektunowej ustawy o fp?. ale projektu – nie ple,ple na temat założeń do projektu, bo to znamy.

    #4529
    bb
    Uczestnik

    tak, widziałem projekt autorstwa urzędujacej Pani Minister

    #4533
    cps
    Uczestnik

    bb to znaczy,że moje obawy mają podstawy.?
    Audyt na śmietnik historii.Cacy będa tylko biegli.

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.