czwartek, 18 kwietnia, 2024

Statut lub regulamin audytu

Home Forum Pomysły pomysly Statut lub regulamin audytu

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #41
    audytorab
    Uczestnik

    Czy komórka AW powina mieć regulamin o którym się mówi w odp. przepisach czy statut
    Czy ktoś dysponuje wzorem tych dokumentów do wykorzystania?
    P.S. A co z procedurami?

    #42
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam!

    Czy statut, czy regulamin – nie ma znaczenia, o to samo chodzi.

    Mam takowy. Jezli potrzebujesz (jako jakis tam wzorzec) to wyslij do mnie mail to Ci przesle.

    Pozdrawiam i zycze milego dnia
    Krzysiek

    #44
    Anonim
    Nieaktywny

    Co do procedur. Widzialem wiele roznych „opracowan”. Niestety ani jedno nie bylo dla mnie prawdziwa Ksiega Procedur Audytu Wewnetrznego….

    Mam jednak nadzieje, ze na tym serwisie zaczna sie pojawiac takie opracowania! Z pewnoscia tak bedzie. Mysle, ze dobrze byloby aby pojawialy sie chociaz w czesciach!

    A co potrzebujesz? Moze w tej kwestii uda mi sie Ci jakos pomoc? (Sorry za per „Ty” – jakos tak wyszlo….)

    Pozdrawiam
    Krzysiek

    #45
    audytorab
    Uczestnik

    Nie ma sprawy 🙄 😉
    AW jest w poczatkowym stadium organizacji a więc interesuje mnie wszystko na ten temat
    Pozdrawiam
    Andy

    #49
    tamara
    Uczestnik

    Jeżeli ktos będzie miał jakąs Księgę procedur, to bardzo proszę o namiary 🙂 , bo musze coś takiego stworzyć. Czy to ma być podobne do Podręcznika aw?
    Co do statutu (regulaminu=karty audytu =instrukcji ) to wszystko jest to samo (według p.Kacprzaka z Departamentu KWiA). Ja wprowadziłam Kartę audytu wewn. – zmieniłam tylko nazwy (np.kierownik jednostki na dyrektor ……) i dobrze jest też napisać o udostępnianiu dokumentów roboczych komórce audytowanej, ale nie ogólnie tylko np. w konkretnym miejscu – pokoju audytora wewnętrznego, a nie wynoszenie na zewnątrz.
    Pozdrawiam 😀

    #50
    admin
    Opiekun forum

    [QUOTE BY= audytorab] Czy ktoś dysponuje wzorem tych dokumentów do wykorzystania?[/QUOTE]

    Może to Ci się przyda??
    http://www.audyt.net/article.php?story=20041104121120687
    To regulamin komórki aw z Pomorskiej Akademii Medycznej

    #51
    doodle
    Uczestnik

    Cześć!
    Mam pytanie częściowo związane z księgą procedur. Pracuje nad nią wytrwale od jakiegoś czasu i natknełam się na problem związany z upoważnieniami do przeprowadzenia zadań audytowych. Zgodnie z informacją na stronie MF powinno być jedno upoważnienia na cały rok wydane „do planu”. Co jednak w przypadku kiedy w planie nie ma wskazanych jednostek w których będą przeprowadzane audyty?
    Zaznaczam, że brak wskazania jednostek nie jest błędem ale wynika ze specyfiki tych jednostek.
    Czy w takim razie nie powinno się raczej wystawiać upoważnienia każdorazowo??
    Już sama się gubie 🙄
    Pozdrawiam

    #67
    audytor
    Uczestnik

    [QUOTE BY= tamara] Jeżeli ktos będzie miał jakąs Księgę procedur, to bardzo proszę o namiary 🙂 , bo musze coś takiego stworzyć. Czy to ma być podobne do Podręcznika aw?
    Co do statutu (regulaminu=karty audytu =instrukcji ) to wszystko jest to samo (według p.Kacprzaka z Departamentu KWiA). Ja wprowadziłam Kartę audytu wewn. – zmieniłam tylko nazwy (np.kierownik jednostki na dyrektor ……) i dobrze jest też napisać o udostępnianiu dokumentów roboczych komórce audytowanej, ale nie ogólnie tylko np. w konkretnym miejscu – pokoju audytora wewnętrznego, a nie wynoszenie na zewnątrz.
    Pozdrawiam 😀 [/QUOTE]

    #68
    Anonim
    Nieaktywny

    Czesc!

    No to juz nie masz problemu – mozesz sobie zobaczyc jak to wyglada „u innych”.

    Oto link : http://www.audyt.net/index.php?topic=podpatrzone

    Pzdr

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.