środa, 24 kwietnia, 2024

Subwencja oświatowa

Home Forum Sektory Samorządy Subwencja oświatowa

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #16817
    alice
    Uczestnik

    MEN pobiera dane do wyliczenia należnej js.t. subwencji oświatowej z systemu informacji oświatowej (SIO) oraz sprawozdań statystycznych EN-3. Zadaniem własnym powiatu jest m.in. prowadzenie szkolnych schronisk młodzieżowych. U nas funkcjonują dwa, które są schroniskami sezonowymi (w okresie wakacyjnym). MEN na realizację tego zadania przyznaje subwencję. Ujęte jest to w metryczce oświatowej w części trzeciej (zadania pozaszkolne). Moje pytanie brzmi: skąd MEN pobiera informacje w tym zakresie? Z tego co sie dowiedziałam w Wydziale Oświaty w SIO tego nie umieszczają (nie ma takich możliwości), a schroniska (przy szkołach gminnych) przesyłają do GUS sprawozdania statystyczne KT-1, i uważają że z tej informacji MEN czerpie niezbedne dane. A pytam dlatego gdyż w tamtym roku nie przyznano nam na ten cel środków. Niewielkie pieniądze ale zawsze coś. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

    #16831
    alice
    Uczestnik

    Pewnie nikt z Was nie przerabiał tego tematu 🙁

    #16850
    slaw
    Uczestnik

    Kiedyś się tym zajmowałem. O ile się nie mylę to Schronisko również wypełnia sprawozdanie tzw. „S”, które jest wysyłane do Ministerstwa. w oparciu o to jest naliczana subwencja. Dodatkowo MEN każdego roku przesyła do jst płachtę zawierającą zestawienie wszystkich jednostek w tym również schroniska. Sprawdzę to jeszcze w naszym wydziale oświaty i odezwę się.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.