niedziela, 28 listopada, 2021

symblie klasyfikacyjne funduszy unijnych

Home Forum Sektory Samorządy symblie klasyfikacyjne funduszy unijnych

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #9878
  mk7
  Uczestnik

  Witam. Jak w Waszych jednostkach klasyfikujecie fundusze unijne- zgodnie z instrukcją kancelaryjną? Czy rozszerzaliście rzeczowy wykaz akt, czy stosujecie jakieś symbole z instrukcji kancelaryjnej? ❓
  Pozdrawiam i powodzenia w pracy.

  #20462
  meg
  Uczestnik

  Witam

  Czy przy realizacji programów i projektów finansowanych ze środków UE stosujecie symbol (IV stopnia podziału) 0731 . Jeśli tak , to czy w tym haśle klasyfikacyjnym można umieścić korespondencję z wydziałami merytorycznymi i dokumentację z realizacji projektu? W opisie tego hasła brakuje mi takich danych jak dokumentacja z realizacji projektu i korespondencja z wydziałem merytorycznym.
  I jeszcze jedno pytanie, kto archiwizuje dokumentacje z realizacji- wydział merytoryczny np. wydział dróg – czy wydział programów rozwojowych ?
  Może jakieś podpowiedzi , albo przykłady jak to u Was funkcjonuje
  Pozdrawiam

  #20474
  mk7
  Uczestnik

  Witam. My pisaliśmy do naszego archiwum. Nasze hasła nie podobały się w archiwum (podobno było ich za dużo i były zbyt szczegółowe), oparło się to o Naczelną Dyrekcję archiwów Państwowych której propozycja była: 0730- wnioskowanie o udział w programach i projektach finansowanych ze środków zewnętrznych, 0731 realizacja programów i projektów finansowanych ze śr. zewnętrznych – w tym rejestr,
  3060 – dokumentacja finansowo- księgowa związana z realizacją projektów.
  U nas dokumentacja finansowa jest archiwizowana w wydz. finansowym a dok. merytoryczna w wydz. realizującym projekt , Tak mamy zapisane w procedurze.
  Pozdrawiam.

  #20475
  meg
  Uczestnik

  Ślicznie dziękuję za odpowiedź.
  Miłego weekendu 😀

  #20478
  meg
  Uczestnik

  MK7 o jakim rejestrze pisałaś i z czego wynika prowadzenie tego rejestru?

  Pozdrawiam

  #20508
  mk7
  Uczestnik

  Witam. Dyr. Generalny Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych słowem nie wyjaśnił co oznacza zapis przy symbolu 0731 w rubryce uwagi -„w tym rejestr”. My przyjęliśmy że są to rejestry korespondencji dot. danego realizowanego projektu.
  Pozdrawiam.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.