piątek, 19 kwietnia, 2024

Symbol klasyfikacji

Home Forum Sektory Samorządy Symbol klasyfikacji

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Autor
    Wpisy
  • #13834
    goga
    Uczestnik

    Kontrola jednostek organizacyjnych urzędu miejskiego wykonywana przez pracownika Urzędu, jaki to powinien być symbol klasyfikacji z wykazu akt???

    #13836
    podhale
    Uczestnik

    0914 „Kontrole jednostek podległych przeprowadzane przez organy gminy”
    Pozdrawiam

    #13838
    pszczosek
    Uczestnik

    Chyba prędzej 0913 – kontrole wewnętrzne

    #13845
    nickkita
    Uczestnik

    oczywiście że 0913 . pracownik Urzędu nie jest organem Gminy. organem takim będzie np. Rada.

    #13848
    stadyr
    Uczestnik

    dobrze, ale organem jest wójt/burmistrz/prezydent i to w jego imieniu pracownik tą kontrolę przeprowadza.
    jesli jest to „pięcioprocentówka” wynikająca z uofp to moim zdaniem 0914

    ust. o finansach publicznych
    Art. 187. 1. Zarząd jednostki samorządu terytorialnego sprawuje ogólny nadzór nad realizacją, określonych uchwałą budżetową, dochodów i wydatków, przychodów i rozchodów budżetu jednostki samorządu terytorialnego.
    2. Przewodniczący zarządu jednostki samorządu terytorialnego kontroluje przestrzeganie, przez podległe i nadzorowane przez siebie jednostki sektora finansów publicznych, realizacji procedur w zakresie celowości zaciągania zobowiązań finansowych i dokonywania wydatków.
    3. Kontrola, o której mowa w ust. 2, obejmuje w każdym roku co najmniej 5 % wydatków podległych jednostek organizacyjnych.

    P.S.
    a nawet jesli jest to innego rodzaju kontrola to pracownik nie przeprowadze jej na własne „widzi mi się” tylko w imieniu W/B/P…

    #13850
    nickkita
    Uczestnik

    tak czy siak jest to kontrola wewnętrzna i nikt nie może tego zarzucić… ja mam 0913 bo u mnie to kategoria B-5 a 0914 to A. a ja nie chcę mieć A 🙂 ustaliliśmy w jednotsce, że 0914 będzie miała komisja rewizyjna.

    #13852
    goga
    Uczestnik

    Dzięki za odpowiedź, mam też 0913 ale mamy kontrolę RIO i zwracam uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły.

    #13853
    nickkita
    Uczestnik

    RIO na takie coś wcale nie patrzy… ich interesuje czy zrobiłaś 5% we wszystkich jednostkach. no i będą chcieli zobaczyć protokoły.

    #13854
    podhale
    Uczestnik

    A Wy jak macie goga? Dal mnie oczywiste jest, że musi być 0914. A sposób Nickkity jest wg mnie lekką nadinterpretacją.

    #13855
    goga
    Uczestnik

    Pisałam wcześniej 0913.

    #13863
    krecik
    Uczestnik

    Zdecydowanie 0914. Kontrola wewnętrzna dotyczy wlasnej jednostki(urzędu) a nie podległych a nawiasem mówiąc duże jednostki podległe np. szpitale (w powiatach i województwach) mają własne komórki kontroli wewnętrznej.Pozdrawiam!

    #13869
    nickkita
    Uczestnik

    [QUOTE BY= podhale] A Wy jak macie goga? Dal mnie oczywiste jest, że musi być 0914. A sposób Nickkity jest wg mnie lekką nadinterpretacją.[/QUOTE]

    ale tylko lekką 😆
    a pytanie dotyczylo urzędu miejskiego a nie powiatowego. w naszych jednostkach podległych nie ma komórek kontroli wewnętrznej co nie znaczy że kontroli wewnętrznej nie ma bo być musi. wracając jednak do tematu – z doświadczenia wiem, że ilu audytorów (podobnie jest z radcami prawnymi) tyle opinii a więc i ja mogę mieć swoją. pozdrawiam wszystkich, którzy mają 0913 😆

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.