sobota, 19 września, 2020

System rozwoju i doskonalenia kadr

Home Forum Sektory Służba zdrowia System rozwoju i doskonalenia kadr

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    renik
    Uczestnik

Witam wszystkich serdecznie i mam pytanie , czy ktoś z grona szanownego koleżeństwa przeprowadzał zadanie jak w temacie, jeżeli tak to bardzo proszę o cenne wskazówki, a chodzi mi tu głównie o to jak podejść do tej sprawy odnośnie personelu białego zatrudnionego w Szpitalu.
    pozdrawiam 😀

mir
    Uczestnik

W trakcie zadania odwoływałam sie do przepisów dotyczacych szkoleń wstępnych pracowników:Bhp (Dz.U.96.62.285; Dz.U.05.116.972); P/poż ( Dz.U.02.147.1229); OC ( Dz.U.04.16.150); Ochrony Informacji Niejawnych (Dz.U.99.11.95 z zm)
    Inne szkolenia personelu : Rozporządzenie MEN i MPPiSS w sprawie zasad i warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych i wykształcenia ogólnego dorosłych (Dz.U.93.103.472), Szkolenie lekarzy – specjalizacje Dz.U.01.83.905 z.zm; staże podyplomowe Dz.U.04. 57.553; punkty za szkolenia Dz.U.04.231.2326); szkolenie krwiodawstwa – Dz.U.97.106.681, ratownictwo medyczne
    Szkolenie pielegniarek/ połoznych – ustawa o zawodzie, Staż podyplomowy Dz.U.00.69.815; kształcenie podyplomowe Dz.U.03.197.1923, wykaz dziedzin specjalizacji – Dz.U.03.197.1922;
    ważne aktualnie – studia pomostowe
    Farmaceuci- Dz.U.03.132.1238;
    Radiolodzy – Mon.Pol.88.25.223.
    Doktoraty – Dz.U.90.65.386

Ważne kwestie – podział szkoleń zakładowych
    I. szkolenia obowiązkowe wstępne, okresowe (Bhp, P/poz, OC, Inf. Niejawnych,
    II. szkolenia uzupełniające wykształcenie: studia podyplomowe, studia wyższe 5/ lat, uzupełniające studia magisterskie – licencjaty, studia pomostowe pielegniarek II/Iv sem,
    III. szkolenia specjalizacyjne
    IV. Kursy specjalistyczne, Kursy kwalifikacyjne
    V. Inne formy doskonalenia zawodowego – konferencje,

Istotna zagadnienie czy jednostka jest placówką szkolącą – akredytacje na szkolenie, skierownia na szkolenia z CZP, OILek, OIPiP, programy, kierownicy szkoleń, umowy z jednostkami szkolącymi np. z akademiami na szkolenia zawodowe studentów

Inne zagadnienia : budżet szkoleń, regulamin szkoleń,
    W minionym roku przesyłam materiały graficzne do Sekcji Materiały. Pozdrawiam

renik
    Uczestnik

Witam,
    do Mir – bardzo dziękuję za cenne wskazówki:smile:
    pozdrawiam

renik
    Uczestnik

Witam ponownie, mam pytanie odnośnie punktów za szkolenia np. lekarzy, farmaceutów , czy muszą byc one odnotowywane w aktach osobowych pracownika?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.