piątek, 19 kwietnia, 2024

szkolenia dla bezrobotnych

Home Forum Sektory Samorządy szkolenia dla bezrobotnych

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Autor
    Wpisy
  • #19057
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Czy ktoś robił może zadanie dotyczące analizy sposobu doboru szkoleń dla bezrobotnych i ich wpływu na możiwość znalezienia zatrudnienia?

    #19059
    wojak
    Uczestnik

    Czyżbyś chciała zrobić doktorat? 😉

    #19064
    dorotab
    Uczestnik

    W ujęciu ogólnym. 😳 Czy tematy szkoleń odpowiedają zawodom deficytowym. Bez zagłębiania się w dobory indywidualne – broń Boże. Może ktoś jednak robił? Chociaż coś zbliżonego.

    #19065
    wojak
    Uczestnik

    Moim zdaniem takie pytanie powinno być stawiane corocznie w PUP. Oczywiście zagadnienie jest niezwykle ważne! Sam kiedyś uczestniczyłem w szkoleniu dla bezrobotnych i miałem podobne myśli. Na szczęście zostałem AW i pozbyłem się takich dylematów.
    Sądzę, że warto rozpoczęć zadanie od ustawy i czy w ogóle ktoś bada rynek i jego zapotrzebowanie. Często szkolenia robi się pod firmy szkoleniowe…
    Zyczę sukcesów i pozdrawiam!

    #19068
    dorotab
    Uczestnik

    Rynek badaja dość szczegółowo. Informacje instytucji opieki społecznej, wojewódzkich urzędów pracy, ankiety dla bezrobotnych, informacvje od doradcow zawodowych. Z tym jest nieźle.

    #19069
    ryszard
    Uczestnik

    Witam,co kwartał każdy PUP wykonuje analize efektywnosci szkoleń dla bezrobotnych m.innymi dla Ministerstwa oraz wladz samorządowych.I wydaje mi się ze w porównaniu z co miesięczną stytystyką( co kwartał analiza % bezrobocia)jest możliwym ustalenie na ile planowane i realizowane szkolenia dla bezrobotnych są efektywne.
    Znajac na wlasnej skórze smak bezrobocia dosc długo ,również zostałem aw .
    Czy jest NAS więcej?
    pozdrawiam
    Ryszard

    #19070
    dorotab
    Uczestnik

    Zgadza się /mam te dane/tyle, że dotyczą ogólnego stanu, czyli nie dają informacji jaką konkretne szkolenie ma efektywność. Czy jest w przyszłości sens jego powtórzenia, w przypadku kiedy bezrobotni wyrażają chęć przystapienia do takiego szkolenia.
    Przyznam, iż bardziej chodzi mi o sposób badania rynku i czy jest on przystajacy, tak jak napisałam wcześniej do informacji o zawodach deficytowych, przedstawionych w monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych.
    Dziękuję za sugestie i czekam, czy ktoś ma jeszcze jakieś. Może jakieś pomysły na sposób badania rynku?

    #19101
    alice
    Uczestnik

    Nie wiem jak się wkleja link do strony, bo chetnie bym to zrobiła. NIK w 2008 r. przeprowadzał kontrolę nt.”Wykonywanie zadań w zakresie szkolenia bezrobotnych”. Na pewno tam znajdziesz parę cennych informacji.

    #19114
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= alice] Nie wiem jak się wkleja link do strony….[/QUOTE]
    spróbuj z Mozilli. Z eksplorera też mi nie chodzi wklejanie.

    #19115
    alice
    Uczestnik

    Nie wiem co ja nawciskałam, że wyniki tej kontroli wyświetlają się na stronie głównej audyt. net 😳 🙄

    #19118
    PAW
    Opiekun forum

    [QUOTE BY= alice] Nie wiem co ja nawciskałam, że wyniki tej kontroli wyświetlają się na stronie głównej audyt. net Oops! Rolling Eyes[/QUOTE]

    Artykuł jest opublikowany u nas : http://www.audyt.net/article.php?story=20091221131443202

    #19126
    wojak
    Uczestnik

    [QUOTE BY= alice] Nie wiem co ja nawciskałam, że wyniki tej kontroli wyświetlają się na stronie głównej audyt. net 😳 🙄 [/QUOTE]
    proste: myślisz i masz…
    Admin się uaktywnił… i o to chodzi!

Oglądasz 12 wpisów - 1 z 12 (wszystkich: 12)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.