piątek, 29 marca, 2024

szkolenia organizowane przez MF w Jastrzębiej Górze

Home Forum Egzaminy egzaminy szkolenia organizowane przez MF w Jastrzębiej Górze

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #6164
    jolkag1
    Uczestnik

    Mam pytanie, przygotowuje się do egzaminu państwowego (może uda się na listopad), czy Ktoś uczestniczył w szkoleniu przygotowującym do egzaminu państwowego organizowanym przez MF w Jastrzębiej Górze. Warto, czy nie?

    #6166
    adfaj
    Uczestnik

    Ja byłam na takim szkoleniu. I powiem tak. Przed szkoleniem nie miałam bladego pojęcia co to jest audyt i z czym to się je. Szkolenie to w jakotaki sposób mnie oświeciło. Jednak do samego egzamin musiałam sama i to nie źle się nagimnastykować. Na szkoleniu mówią o wszystkim i ogólnie (w końcu na każdym szkoleniu tak jest). Nie licz na to, że po takim szkoleniu będziesz umiała wszystko. Musisz poswięcić trochę czasu i sił na konkretną naukę. A tak poza tym wszystkim z samego pobytu w JG jestem zadowlona. Mili ludzi (przyszli audytorzy – do tej pory jest grupa, z którą się spotykamy), wymiana wielu doświadczeń itd.

    Wybór należy do Ciebie

    #6168
    kules
    Uczestnik

    ja byłem w sierpniu, ale nie tego roku, i bardzo miło wspominam – plaża, słońce, ciepełko – wakacje 😀 przez tydzień wypocząłem sobie elegancko
    a szkolenie jak szkolenie – jak ktoś ma możliwość i finanse nie grają roli to zawsze warto

    #6174
    adfaj
    Uczestnik

    Kuleś. Ja też trafiłam na ekstra pogodę (nie chciałam tego od razu pisać, że sam pobyt ekstra). U mnie też było słoneczko, plaża, tylko pewnie bardziej zimno – byłam na wiosnę. Morze w tym czasie istny czad 😛

    #6175
    jolkag1
    Uczestnik

    Morze mam na codzień (15 min. spacerkiem nad Zatokę- jestem z Gdańska). Ale na temat. Dużo uczę się sama. Opracowałam już prawie połowe pytań do części ustnej i testowych ze strony MF. Najbardziej zależałoby mi na praktycznych wiadomościach do pisemnej części audytowej. Kupiłam książkę Knedlera – Audyt w praktyce, co jeszcze mogę zrobić?

    #6177
    izmi
    Uczestnik

    hihi, no proszę – sąsiadeczka 😉
    oprócz pozycji książkowych ze stronki MF proponuję także Czerwińskiego i Grocholsky”ego, niektóre książki są w bibliotece uniwerku /zarówno w Sopocie jak i w Gdańsku – prawo i adm./ – o ile mnie pamięć nie myli były tylko do czytania, bez możliwości wypożyczenia …
    a czy jest sens jechać do JG? poszukaj na forum – juz wcześniej był ten temat poruszany; dodam tylko, że PTE w Gdańsku też organizowało takie szkolonko /nie wiem jak to teraz wygląda/
    taaaaa, no to pozdrowienia z „ropuchowa” 😉

    #6178
    jolkag1
    Uczestnik

    Czerwińskiego też mam, ale czy to wystarczy do części pisemnej? Jak czytam na temat egzaminów pisemnych to ogarnia mnie bardzo duże zwątpienie (mimo że wydaje mi się że troche wiedzy juz mam).

    #6180
    adfaj
    Uczestnik

    Spokojnie Jolka. Ja korzystałam tylko z Czerwińskiego i jakoś mi się udało. Tobie też się uda. Tym bardziej, że się czegoś już nauczyłaś. Powodzenia 😛 😛

    #6226
    slaw
    Uczestnik

    warto. W ośrodku tym organizują dobre szkolenia. Sprawdź tylko kto będzie je prowadził. Ja byłem na takim dwutygodniowym szkoleniu organizowanym przez MF tylko w Warszawie, też przed egzaminem i naprawdę było warto

    #6230
    jolkag1
    Uczestnik

    Prowadzić mają audytorzy praktycy, pracownicy MF i Uniwersytetu Gdańskiego (czy dowiadywać się o konkretne nazwiska?). Przewidziane są również 2 tygodniowe bloki, łącznie 80godzin, z czego 32 poświęcone audytowi.

    #6340
    iwonak
    Uczestnik

    Nie wiem jak szkolenie, ale ja robię własnei studia podyplomowe z audytu i od pierwszych zajęć uswiadomiono nas, że studia mogą nam co najwyżej przybliżyć tematykę audytu i finansów. Egzamin to oddzielna bajka do której trzeba samemu dużo popracować. W końcu nikt za nas tego nie zrobi 🙂

    #6503
    ramoja
    Uczestnik

    Jolka G1 warto jechać na szkolenie sama byłam i ja mam też, ale morze za oknem a od domu 300 m , ale wracając do szkolenia to warto i rzeczywiście są tam wykwalifikowani wykładowcy i nie tylko audytorzy , pomagają w roztrzyganiu różnych problemów
    pozdrawiam

    #6516
    ilka
    Uczestnik

    Ja uczestniczyłam w kursie organizowanym przez IRiP i jestem bardzo zadowolona

    #6518
    jolkag1
    Uczestnik

    Tylko tych problemów i niewiadomych pojawia sie co raz więcej. Niby wydaje się człowiekowi, że ma pojęcie a jak siądzie do pytań i zadań z egzaminu to wymięka (patrz moje uwagi do zadania z 7 lutego), przeżywam dzisiaj kolejny kryzys. Boję się, że odpuszczę.

    #7374
    irena
    Uczestnik

    [QUOTE BY= JolkaG1] Tylko tych problemów i niewiadomych pojawia sie co raz więcej. Niby wydaje się człowiekowi, że ma pojęcie a jak siądzie do pytań i zadań z egzaminu to wymięka (patrz moje uwagi do zadania z 7 lutego), przeżywam dzisiaj kolejny kryzys. Boję się, że odpuszczę.[/QUOTE]

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.