sobota, 20 kwietnia, 2024

Szkolenie dla aw służby zdrowia

Home Forum Sektory Służba zdrowia Szkolenie dla aw służby zdrowia

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 23)
  • Autor
    Wpisy
  • #17552
    renik
    Uczestnik

    Witam, która firma ma w swojej ofercie szkolenia dla aw służby zdrowia, chodzi mi tu o konkretne branżowe szkolenia, MF swego czasu miało pomysł na szkolenia branżowe dla aw, może ktoś się orientuje czy tylko na pomyśle się skończyło. Mam wrażenie, że w tym temacie jest wyraźna pustka na rynku szkoleniowym….pozdrawiam

    #17554
    tamara
    Uczestnik

    Masz rację, mało jest szkoleń branżowych dla aw. Czasami można coś znaleźć na stronie http://szkolenia.nf.pl albo na http://par.edu.pl
    Byłam kiedyś na szkoleniu dot. nadzoru nad zoz http://www.promotor.poznan.pl/?section=ochrona_zdrowia
    Ponadto dobre szkolenia organizuje firma Konsultant z Ostrołęki p. M. S., ale są one głównie dla księgowych itp., można skorzystać.
    Może ktoś zna inne ciekawe szkolenia, ewentualnie studia podyplomowe dofinansowane dla aw z spzoz-ów.
    pozdrawiam

    #17555
    marta
    Uczestnik

    Masz rację, nie ma żadnych szkoleń, dla samotnego audytora to poważny problem. Szukałam ostatnio szkoleń nawet podyplomowych (cena obłędna) z zagadnieniami dotyczącymi choćby marginalnie sł.zdrowia – niestety nic nie ma, pustka. Pozdrowionka

    #17556
    renik
    Uczestnik

    Tamara dziękuję za namiary, zaraz je sprawdzę, wymóg ustawicznego kształcenia się aw jest, gorzej ze szkoleniami branżowymi…….duże pole do popisu dla firm szkoleniowych, przy okazji z materiałów szkoleniowych można by wydać podręcznik

    #17557
    ziuk
    Uczestnik

    Jnicjatywa słuszna.Takowe szkoleni byłoby przydatne i to w wykonaniu Pani Stefko z Ostrołęki znającej wskazaną problematykę.

    #17558
    renik
    Uczestnik

    Może Paw zrobi sondę na ten temat tzn jakie byłoby zainteresowanie takimi szkoleniami, w zależności od tematu można by zaprosić kogoś z Ministerstwa Zdrowia, NFZ, AOTM, pielęgniarkę epidemiologiczną itp, itd, ja na dzień dobry mogę podać co najmniej 10 przykładowych tematów takiego szkolenia i jeśli to by się sprawdziło to kilka razy do roku chętnie pojechałabym na takie szkolenie…..

    #17560
    phobos
    Uczestnik

    przyłączam się do apelu

    #17562
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Świetny pomysł.

    #17564
    PAW
    Opiekun forum

    Juz do Renik pisalismy mail z zapytaniem o propozycje tematow – mozemy zorganizowac takie szkolenie.

    Propozycje mozna przesylac na szkolenia@audyt.net

    #17565
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Myślę, ze dobrym pomysłem mogłoby tez być zorganizowanie, oprócz szkoleń wyjazdowych, branżowej platformy e-learningowej. Koszt takiego szkolenia jest wówczas jednak niższy, a wiadomo, że nie wszystkie SPZOZ-y są skłonne finansować droższe szkolena swoich pracowników. Takie szkolenia e-learningowe mogłby być w formie lekcji po której uczestnik miałby obowiązek wykonania w określonym czasie jakiegoś „zadania domowego” i przesłania go do osoby prowadzącej szkolenie. Oprócz tego mogłoby istnieć forum na którym on-line odbywałyby się rozmowy pomiędzy uczestnikami i prowadzacym to szkolenie, na temat danej lekcji. Brałam udział w takiego typu szkoleniu z Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego i naprawdę bardzo je sobie chwaliłam. Wnosiło zarówno wiedzę jak i dyscyplinę i systematyczność w nauczaniu:smile: Takie szkolenia branżowe na pewno też by spotkały się z zainteresowaniem, tak myślę.

    #17566
    renik
    Uczestnik

    popieram pomysł z platformą e-learningową, wysłałam już 15 moich przekładowych tematów szkoleń do PAW – u, mam nadzieję że inni aw sz, również przyślą swoje propozycje i może uda się zorganizować serię takich szkoleń. Czy koś wie na jakim etapie jest projekt który chciało realizować MF, czyli szkolenie szkoleniowców w różnych branżach?

    #17567
    tamara
    Uczestnik

    Też zaraz wyślę swoje tematy, a jeszcze mam małą uwagę, jeśli szkolenia będą wyjazdowe, a nie na platformie to najlepiej w centrum Polski (np. Warszawa), bo najłatwiejszy dojazd. Co do projektu MF to też chętnie się dowiem, czy coś takiego zorganizują.

    #17569
    marta
    Uczestnik

    Zgadzam się ze wszystkimi aw, brak szkoleń tzw. resortowych jest ogromnym utrudnieniem, wszystkie inne szolenia to zwykle podstawy audytu. Mnie najbardziej brak typowych warsztatów tzn. zadanie całe lub fragment ale kokretnie, a nie bujanie w obłokach.
    Jestem za, wrażam swoją gotowość.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Marta

    #17570
    agnieszka-w
    Uczestnik

    Cyt: „Mnie najbardziej brak typowych warsztatów tzn. zadanie całe lub fragment ale kokretnie, a nie bujanie w obłokach.”

    Zgadza się. Mysle, że spora część nas aw pracuje samodzielnie i sama wszystko wypracowuje i uczy się. Na pewno popełniamy jakieś błędy, ale bez szkoleń, warsztatów, nie jestesmy w stanie nieraz stwierdzić czy robimy coś dobrze czy nie i możemy powielać błędy. Ja najbardziej jestem zainteresowana platformą e-lerningową. Wiem, że kondycja mojego szpitala nie pozwoliłaby mi na uczestnictwo np. w 4 czy 5 szkoleniach w roku, z których całkowity koszt jednego ze wszystkim wyniósłby np. 2 tys zł. Poza tym myślę, ze szczególnie dla Pań audytorek które maja małe dzieci, byłaby to wygodna forma doskonalenia zawodowego:smile:

    #17571
    renik
    Uczestnik

    Bardzo cieszę się,że pomysł ze szkoleniami branżowymi spotkał się z pozytywnym przyjęciem i tak szybką reakcją Paw -u, czy może ktoś się orientuje czy nie można tych szkoleń „wciągnąć” do projektu współfinansowanego przez UE, przy dofinansowaniu koszt jaki musiałby ponieść szpital byłby znacznie niższy i wiadomo więcej aw sz mogłoby z mich skorzystać. Nie jestem na bieżąco z tematem projektów UE, ale kiedyś orientowałam się jak to wygląda jeśli chłodzi o szkolenie kadr służby zdrowia, i wiem że była taka możliwość również dla administracji służby zdrowia, dziś w GW czytałam , że trochę jeszcze tych środków jest nie wykorzystanych. Dobrze by było aby koś dobrze orientujący w tym temacie wypowiedział się jak to szczegółowo się przedstawia, pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 23)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.