czwartek, 28 marca, 2024

szkolenie z EFS..

Home Forum Sektory Samorządy szkolenie z EFS..

  • This topic has 14 odpowiedzi, 6 odpowiedzi, and was last updated 13 years temu by nata.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #19753
    ryszard
    Uczestnik

    Dla regionu Małopolskiego mam dobrą wiadomosć..Kiedys na tej stronce paw -ia podwano info o szkoleniu z EFS w zakresie fuduszy UE.Teraz jest okazja za praktycznie frico byc w projekcie przygotowujacym do CGAP w Krakowie.Łatwo znaleśc Stowarzyszenie B-4 i tam bedzie pełne info..
    pozdrawiam
    Ryszard

    #19761
    adejk
    Uczestnik

    a w zachodniopomorskim cisza 😥 ale mamy za to pływające ogrody! 😎

    #19762
    ryszard
    Uczestnik

    Witaj Aniu..Jesli wszystkie ustalenia i działania przez jedną ze znanych firm szkoleniowych zostaną wprowadzone w życie( uzyskają dofinansowanie) to należy sie spodziewąć ,ze na terenie Szczecina istnieje szansa szkolenia do CGAP w ramach EFS.Z tego co wiem,to takie działania są podjęte w szerszej skali..
    Tak więc miejmy nadzieję ,że wszystko się powiedzie ..A swoją drogą w Twoim Regionie coś jednak się dzieje ,wejdz na stronkę IIA..do zobaczenia i zycze powodzenia
    Ryszard

    #19763
    adejk
    Uczestnik

    witaj! Mam zatem nadzieję, że ta znana firma szkoleniowa otrzyma dofinansowanie i coś się wreszcie u nas wydarzy. Miłego tygodnia!

    #19764
    mama0454
    Uczestnik

    Czy w tym szkoleniu w Krakowie mogą brać udział także audytorzy z kilkuletnim stażem ?

    #19766
    marta
    Uczestnik

    A czy coś będzie się działo w zakresie szkoleń w Warszawie?

    #19769
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= marta] A czy coś będzie się działo w zakresie szkoleń w Warszawie?[/QUOTE]

    Też o to chciałam zapytać 😀

    #19771
    ryszard
    Uczestnik

    Moi drodzy,mogę tylko przekazac takie info,o ktorym na 100% wiem co jest czy co bedzie więc tak
    1.W Krakowie moga jak najbardziej brac udział audytorzy ze stażem jako aw,po ukonczeniu projektu po tescie zaliczajacym .uczestnicy sa kierowani bezpłatnie na egzamin CGAP wraz z pokryciem kosztów podróży.
    2.Odpłatnośc dla uczestnika szkolenia jest w sumie niewielka ( około 350 zl)
    3.Obowiazuje niestety regionalizacja rekrutacji bowiem w Krakowie ,mogą uczestniczyc osoby zameldowane w Regionie Małopolskim..
    pozdrawiam
    Ryszard

    #19773
    marta
    Uczestnik

    Dlaczego jeden region kraju coś organizuje i to za niewielkie pieniądze, a drugi nic ?
    Dlaczego MF nie wiele (wcale??) robi.

    #19775
    ryszard
    Uczestnik

    Gwoli wyjasnienia,są firmy szkoleniowe(beneficejnci) którzy są dosc dobrze przygotowani do opracowania i wdrażania srodków z UE,ktorzy opracowują,skladają wnioski a potem uzyskuja srodki z danej Instytucji Wdrażajacej.A calosc odbywa sie w drodze konkursu poprzez „całą męczarnię” oceny formalnej,merytorycznej i oceny pozytywnej Komisji Oceny Projektów oraz znalezienia sie na liscie rankingowej w sfinansowaniu danego projektu.Stad w jednym Regionie sa lepsze czy bardziej dynamiczne firmy szkoleniowe a w innych ich nie ma ( wolny rynek).
    Dlaczego DA MF nie realizuje projektow o ktorych mowa w postach? nie wiem i nie wyciagam żadnych wniosków ,nie majac wiedzy na ten temat.
    pozdrawiam
    Ryszard

    #19776
    marta
    Uczestnik

    OK, przepraszam za dużo powiedziałam

    #19777
    ryszard
    Uczestnik

    Oki Marteczko,nie sądzę,zebys za dużo napisała.Poruszony problem szkolen aw czy osób pracujacych w kontroli jest niezwykle ważki,Standardy MSPPAW wyraznie okreslaja tą kwestię.Jak patrze na rózne projekty rodzące tzw.wartosc dodana w postaci „nowych odkryc” kogo i po co się szkoli? to widzę ,ze nie mamy jako srodowisko przebicia ..Problem niezwykle złożony,ale do rozwiazania.Sa pierwsze jaskólki firm jakie podjęly temat podniesienia profesjonalizmu aw z kasy EFS…
    pozdrawiam
    Ryszard

    #19778
    mama0454
    Uczestnik

    Do mnie przychodzą niekiedy oferty szkoleń od różnych firm. Skąd ja mam wiedzieć, która z nich naprawdę jest solidna i czegoś nowego mnie nauczy, a nie będą czytać przepisów ustawy ? Czy MF mogłoby wreszcie zadbać o odpowiedni poziom merytoryczny audytorów nie tylko z rządówki, ale także z samorządów ? Przynajmniej raz na pół roku konkretne szkolenia dla audytorów powinny być organizowane w kilku miejscach w Polsce pod patronatem MF. To będzie gwarancją, że to o czym na nich się będzie mówiło ma „błogosławieństwo” ministra.

    #19785
    adejk
    Uczestnik

    MF na samorządach nie zależy, co uzasadniają tym, że primo samorządy „same się rządzą”, drugie primo – nie mają odpowiedniej wiedzy merytorycznej do dyskusji. Niestety 🙁

    #19800
    nata
    Uczestnik

    niestety podpisuję się pod tym co napisała Ania,

    aw w samorządach zdani są na siebie samych, MF mówiąc o audycie widzi je jako departamenty a nie pojedyncze stanowiska-i w tej sytuacji nie ma propozycji jak zastosować niektóre regulacje w samorządzie

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.