niedziela, 28 listopada, 2021

szkolenie z EFS..

Home Forum Sektory Samorządy szkolenie z EFS..

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #19753
  ryszard
  Uczestnik

  Dla regionu Małopolskiego mam dobrą wiadomosć..Kiedys na tej stronce paw -ia podwano info o szkoleniu z EFS w zakresie fuduszy UE.Teraz jest okazja za praktycznie frico byc w projekcie przygotowujacym do CGAP w Krakowie.Łatwo znaleśc Stowarzyszenie B-4 i tam bedzie pełne info..
  pozdrawiam
  Ryszard

  #19761
  adejk
  Uczestnik

  a w zachodniopomorskim cisza 😥 ale mamy za to pływające ogrody! 😎

  #19762
  ryszard
  Uczestnik

  Witaj Aniu..Jesli wszystkie ustalenia i działania przez jedną ze znanych firm szkoleniowych zostaną wprowadzone w życie( uzyskają dofinansowanie) to należy sie spodziewąć ,ze na terenie Szczecina istnieje szansa szkolenia do CGAP w ramach EFS.Z tego co wiem,to takie działania są podjęte w szerszej skali..
  Tak więc miejmy nadzieję ,że wszystko się powiedzie ..A swoją drogą w Twoim Regionie coś jednak się dzieje ,wejdz na stronkę IIA..do zobaczenia i zycze powodzenia
  Ryszard

  #19763
  adejk
  Uczestnik

  witaj! Mam zatem nadzieję, że ta znana firma szkoleniowa otrzyma dofinansowanie i coś się wreszcie u nas wydarzy. Miłego tygodnia!

  #19764
  mama0454
  Uczestnik

  Czy w tym szkoleniu w Krakowie mogą brać udział także audytorzy z kilkuletnim stażem ?

  #19766
  marta
  Uczestnik

  A czy coś będzie się działo w zakresie szkoleń w Warszawie?

  #19769
  meg
  Uczestnik

  [QUOTE BY= marta] A czy coś będzie się działo w zakresie szkoleń w Warszawie?[/QUOTE]

  Też o to chciałam zapytać 😀

  #19771
  ryszard
  Uczestnik

  Moi drodzy,mogę tylko przekazac takie info,o ktorym na 100% wiem co jest czy co bedzie więc tak
  1.W Krakowie moga jak najbardziej brac udział audytorzy ze stażem jako aw,po ukonczeniu projektu po tescie zaliczajacym .uczestnicy sa kierowani bezpłatnie na egzamin CGAP wraz z pokryciem kosztów podróży.
  2.Odpłatnośc dla uczestnika szkolenia jest w sumie niewielka ( około 350 zl)
  3.Obowiazuje niestety regionalizacja rekrutacji bowiem w Krakowie ,mogą uczestniczyc osoby zameldowane w Regionie Małopolskim..
  pozdrawiam
  Ryszard

  #19773
  marta
  Uczestnik

  Dlaczego jeden region kraju coś organizuje i to za niewielkie pieniądze, a drugi nic ?
  Dlaczego MF nie wiele (wcale??) robi.

  #19775
  ryszard
  Uczestnik

  Gwoli wyjasnienia,są firmy szkoleniowe(beneficejnci) którzy są dosc dobrze przygotowani do opracowania i wdrażania srodków z UE,ktorzy opracowują,skladają wnioski a potem uzyskuja srodki z danej Instytucji Wdrażajacej.A calosc odbywa sie w drodze konkursu poprzez „całą męczarnię” oceny formalnej,merytorycznej i oceny pozytywnej Komisji Oceny Projektów oraz znalezienia sie na liscie rankingowej w sfinansowaniu danego projektu.Stad w jednym Regionie sa lepsze czy bardziej dynamiczne firmy szkoleniowe a w innych ich nie ma ( wolny rynek).
  Dlaczego DA MF nie realizuje projektow o ktorych mowa w postach? nie wiem i nie wyciagam żadnych wniosków ,nie majac wiedzy na ten temat.
  pozdrawiam
  Ryszard

  #19776
  marta
  Uczestnik

  OK, przepraszam za dużo powiedziałam

  #19777
  ryszard
  Uczestnik

  Oki Marteczko,nie sądzę,zebys za dużo napisała.Poruszony problem szkolen aw czy osób pracujacych w kontroli jest niezwykle ważki,Standardy MSPPAW wyraznie okreslaja tą kwestię.Jak patrze na rózne projekty rodzące tzw.wartosc dodana w postaci „nowych odkryc” kogo i po co się szkoli? to widzę ,ze nie mamy jako srodowisko przebicia ..Problem niezwykle złożony,ale do rozwiazania.Sa pierwsze jaskólki firm jakie podjęly temat podniesienia profesjonalizmu aw z kasy EFS…
  pozdrawiam
  Ryszard

  #19778
  mama0454
  Uczestnik

  Do mnie przychodzą niekiedy oferty szkoleń od różnych firm. Skąd ja mam wiedzieć, która z nich naprawdę jest solidna i czegoś nowego mnie nauczy, a nie będą czytać przepisów ustawy ? Czy MF mogłoby wreszcie zadbać o odpowiedni poziom merytoryczny audytorów nie tylko z rządówki, ale także z samorządów ? Przynajmniej raz na pół roku konkretne szkolenia dla audytorów powinny być organizowane w kilku miejscach w Polsce pod patronatem MF. To będzie gwarancją, że to o czym na nich się będzie mówiło ma „błogosławieństwo” ministra.

  #19785
  adejk
  Uczestnik

  MF na samorządach nie zależy, co uzasadniają tym, że primo samorządy „same się rządzą”, drugie primo – nie mają odpowiedniej wiedzy merytorycznej do dyskusji. Niestety 🙁

  #19800
  nata
  Uczestnik

  niestety podpisuję się pod tym co napisała Ania,

  aw w samorządach zdani są na siebie samych, MF mówiąc o audycie widzi je jako departamenty a nie pojedyncze stanowiska-i w tej sytuacji nie ma propozycji jak zastosować niektóre regulacje w samorządzie

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 15)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.