piątek, 14 maja, 2021

szkolne stołówki

Home Forum Egzaminy egzaminy szkolne stołówki

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #12030
    fliper
    Uczestnik

    Czy przekroczenie limitu 14 tyś. euro (plan finansowy na rok 2007) jest decydujące o obowiązku przeprowadzenia przetargu bez względu na przypisanie kodu CPV poszczególnym art. spożywczym w związku z zakupem art. spożywczych dla szkolnej stołówki?

    #12035
    jadtra
    Uczestnik

    Cześć , pisałam kiedyś na ten temat, ale była mała pomoc.
    Po badaniu stwierdziłam, że nie musi być przetarg, ale działanie zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
    Chodzi mi o przestrzeganie wewnętrznych procedur przy zakupach ze środków publicznych (bo tak jest zapisane w ustawie o fin. pub.)
    Skorzystałam z art. 34 ust. 1 ustawy pzp . Przeczytałam Komentarze do całego art. 34 .

    Żywność , którą chcemy kupować możemy podzielić na grupy wg CPV – 3 pierwsze cyfry (XXX00000-Y). Jezeli w danej grupie nie będziesz miał 14 tys. można przyjąć procedure wg regulaminu wewnętrznego do zakupów poniżej 14 tys. Pomocny jest Komentarz do ustawy pzp. dot. zakupów art. 34 ( na stronie internetowej Urzędu Zam. Pub.)

    U mnie w badanej jednostce , zakupioną żywność podzielono na 12 grup wg CPV , żadna z grup nie przekroczyła kwoty 6 tys. w 2006r.
    Nie było sumowania całych zakupów – każda grupa była traktowana odrębnie.

    Do końca nie jestem przekonana czy to jest prawidłowo.

    #12038
    fliper
    Uczestnik

    Dzięki – podzielam ten pogląd, tym nie mnej jednak może ktoś wie jak do tego podchodzi RIO w Olsztynie.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.