piątek, 19 kwietnia, 2024

Termin naliczenia odpisu?

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna Termin naliczenia odpisu?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #18581
    terka
    Uczestnik

    Proszę o pomoc:smile:
    Jak w temacie. Czy został gdzieś ustalony termin naliczenia odpisuma ZFSS? W ustawie jest jedynie termin / terminy przekazania środków na rachunek funduszu.

    #18583
    podhale
    Uczestnik

    No właśnie! Terminów naliczenia nie określono. Tu pojawia się wiele problemów. Do końca maja przelewamy 75% naliczenia, no właśnie ale którego naliczenia a konkretniej: naliczenia z jakiego okresu. Przeważnie jednostki dokonują przelewu 75% z kwoty, którą wpisali sobie do planu w roku poprzedzającym rok budżetowy. W lutym ukazuje się obwieszczenie o przeciętnym wynagrodzeniu i wg mnie wtedy należałoby skorygować naliczenie

    #18584
    ziuk
    Uczestnik

    W tym temacie należy rozróżnić dwa zagadnienia tj. zaliczenie co m-c w koszty planowanej kwoty odpisu na fundusz oraz przekazanie środków na wyodrębniony w banku rachunek funduszu.
    W drugi przypadku granicznymi datami jest koniec maja i koniec września. Natomiasy dla ustalenia wyniku finansowego w koszty odpisuje sie tak jak podałem na wstępie pod koniec każdego m-ca za dany m-c.

    #18585
    ziuk
    Uczestnik

    W tym temacie należy rozróżnić dwa zagadnienia tj. zaliczenie co m-c w koszty planowanej kwoty odpisu na fundusz oraz przekazanie środków na wyodrębniony w banku rachunek funduszu.
    W drugi przypadku granicznymi datami jest koniec maja i koniec września. Natomiasy dla ustalenia wyniku finansowego w koszty odpisuje sie tak jak podałem na wstępie pod koniec każdego m-ca za dany m-c. Oczywiści w rozliczeniu rocznym należy dpoprowadzić do zgodności tych rozliczeń.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.