środa, 24 kwietnia, 2024

termin przekazania dotacji

Home Forum Sektory Samorządy termin przekazania dotacji

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Autor
    Wpisy
  • #11142
    nickkita
    Uczestnik

    czy przekazanie części dotacji dla instytucji kultury w danym miesiącu po terminie jest naruszeniem dyscypliny fp i jaki termin się liczy bo gmina puśiła przelew 31 ale jednostka otrzymała pieniążki 4 ?

    #11147
    meg
    Uczestnik

    Witam!

    A jest określone w umowie? Jeśli do 31 i tak puścila gmina to wszystko jest ok!

    Pozdrawiam

    #11154
    nickkita
    Uczestnik

    ok a jeśli jest choćby jeden dzień poślizgu to już afera?

    #11155
    meg
    Uczestnik

    No tak jak Ty to powiedziałaś „afera” może być, ponieważ jest to przekazanie dotacji z naruszeniem zasad lub trybu jej udzielania.

    Pozdrawiam

    #11156
    nickkita
    Uczestnik

    ciekawe czy w praktyce są zgłaszane takie poślizgi o 1 dzień do rzecznik fp.

    #11157
    meg
    Uczestnik

    A w praktyce to różnie bywa 😉 , ale Ty pytałaś o prawo.

    Pozdrawiam

    #11166
    nickkita
    Uczestnik

    proszę o podpowiedzi czy ktoś zawiadamiał rzecznika o naruszeniu dyscypliny z tytułu przekazania dotacji jednostce podległej 2-4 dni po terminie. Bardzo proszę o odpowiedź bo mam taką sytuację i nie wiem czy przygotowywać pismo czy odpuścić.

    #11172
    szymonek123
    Uczestnik

    pismo przygotuj, a decyzję podejmie twój przełożony

    #11173
    nickkita
    Uczestnik

    a jeszcze jedno pytanie – czy umowa o przekazanie dotacji dla instytucji kultury powinna być zawierana co roku czy na samym początku istnienia jednostki bo w jednostce nie mogą jej znaleźć, a może to wynika tylko z przepisów i nie trzeba zawierać umowy?

    #11175
    meg
    Uczestnik

    Witam!

    Przede wszystkim powinna być uchwała rady miasta i w uchwale powinno byc zapisane , że dotacji udziela się na podstawie umowy, okreslony procent dotacji , warunki nadzoru itd. A umowa musi być w urzędzie i w jednostce. W umowie powinny byc okreslone transze w jakim terminie przekazywane itd.
    Jeśli „gdzieś sie zawieruszyła” to poproś drugą stronę o udostępnienie. Na podstawie uchwały będziesz wiedziała w jakich terminach jednostki powinny składac wnioski o dotacje i kiedy są udzielane. Tak mniej więcej powinno to wyglądać.
    Pozdrawiam.

    #11181
    nickkita
    Uczestnik

    no właśnie ani jedna ani druga strona nie może tej umowy znaleźć 👿

    #11184
    meg
    Uczestnik

    😯 😯 No to nieżle….., to mi wygląda na to , że tej umowy wogóle nie było.

    #11200
    szymonek123
    Uczestnik

    dziwna sprawa z zaginięciem umowy…. teraz inna sprawa że kontrola jest w organizacji pozarządowej… więc swojego urzędu nie kontrolujesz…powiadom przełożonego o tym, iz brak umowy…

    #11269
    nickkita
    Uczestnik

    szymonek123 ja nie pisałam o organizacji pozarządowej tylko o instytucji kultury

    #11270
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= Nickkita] szymonek123 ja nie pisałam o organizacji pozarządowej tylko o instytucji kultury [/QUOTE]

    ale to nie ma znaczenia, ważniejsze jest , ze nie ma umowy.

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 16)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.