poniedziałek, 21 czerwca, 2021

Termin zadania!Proszę o poradę!

Home Forum Sektory Samorządy Termin zadania!Proszę o poradę!

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #7920
  Anonim
  Nieaktywny

  Witam
  Co zrobić w sytuacji kiedy z analizy dostępnego czasu wynika Wam, że nie wyrobicie się z przeprowadzeniem zadania w termnie określonym w programie i planie? Potrzeba mi w zasadzie tylko 5 dodatkowych dni roboczych i mam akurat taki zapas w tym roku (uzyskany kosztem audytu poza planem, którego nie przeprowadzałam). Szukałam w przepisach, ale tam jest mowa tylko o tym, jak całe zadanie jest niemożliwe do wykonania, albo jest niecelowe. Nie wiem jaką procedurę tu zastosować. Czy wystarczy moja notatka służbowa o przedłużeniu zadania o 5 dni (zaznaczam, że upoważnienie mam ważne na cały rok, wiec chociaż to z głowy)? Czy może wystąpić z prośbą do kierownika jednostki o wyrażenie zgody na przedłużenie zadania i na jakiej podstawie? A co zrobić z kierownikiem komórki audytowanej – też z nim to skonsultować?
  Pomóżcie coś, bo już sama nie wiem co robić???

  P.S. W sumie to też trochę zmienia plan, ponieważ tam mam zapisane, że na zadanie jest 45 dni….a chce 50.

  POMOCY!!

  #7930
  saba
  Uczestnik

  Myślę, że wystarczy tylko notatka. Komórce audytowanej możesz przedstawić przyczyny przedłużenia na naradzie zamykającej. W sprawozdaniu rocznym z realizacji planu, w pkt dotyczącym organizacji pracy komórki wykażesz jaki był plan, a jakie wykonanie. W przypadku gdy jest różnica, podajesz przyczynę rozbieżności i tyle.

  #7931
  krecik
  Uczestnik

  W rozdziale 4 ust.3 rozporządzenia w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania audytu jest napisane, że audytor może zmienić program w trakcie trwania audytu. Dokonasz więc zmian w harmonogramie zadania a to jest właśnie część składowa programu. Tylko trzeba to udokumentować.

  #7932
  tamara
  Uczestnik

  Ja w programie zadania robię (na końcu) notatkę odręczną, mówiącą o przyczynie przedłużenia zadania,przybijam pieczątkę i podpisuję. Myślę że to wystarczy. 😀

  #7933
  Anonim
  Nieaktywny

  Dzięki za wszystkie podpowiedzi. 😀

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.