piątek, 19 kwietnia, 2024

Terminy płatności faktur

Home Forum Sektory Samorządy Terminy płatności faktur

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #13706
    Anonim
    Nieaktywny

    Witam
    Jestem na audycie w spzoz-ie i muszę przyznać, że chyba ani jedna faktura nie jet zapłacona w terminie. Średni termin przekroczenia wynosi ok. 70 dni. Masakra normalnie. Oczywiście w niektórych przypadkach płacone są odsetki za zwłokę. Nie wiem co z tym fantem zrobić – wiadomo, szpital musi kupować leki, żeby zapewnić ciągłość działalności, a non stop nie ma kasy. I w takim przypadku dawanie zalecenia terminowaego regulowania płatności nic nie da…taka sztuka dla sztuki…
    Co z tym fantem zrobić – może spotakliście się z taką sytuacją?
    Pozdr.

    #13709
    kacha
    Uczestnik

    No tak, sztuka dla sztuki. Wygląda na to, że przepisy nie dotyczą Twojej jednostki i wielu innych. 😕 Czy tutaj nie należałoby się zastanowić nad funkcjonowaniem systemu przekazywania środków finansowych od dysponentów wyższego stopnia (jednostek nadzorujących itd.). ❓

    #13710
    Anonim
    Nieaktywny

    Może i byłoby warto, ale przecież audytor nie ma wpływu na przekazywanie środków z NFZ, żeby nie wiem, jak się starał. A co do przekazywania środków z powiatu – to przecież nie idą one na zakup leków, procedur itp., a najczęściej na inwestycje w budynek i sprzęt….

    #13711
    helpyr
    Uczestnik

    Nic nie zrobisz. Jezeli księgowy ma odmówić zakupu leku i być oskarżonym o narażenie zdrowia lub życia to nie będzie się zastanawiał nad odsetkami. Oczywiście jako nieprawidłowość wykazać musisz. Sprawdź, czy występowano o umożenie odetek i czy płacono odsetki zanim strony wystąpiły na drogę sądową. Inną sprawą jest, że NFZ nie płaci w terminie i nie płaci za nadwykonania (pacjentowi nie można odmówić pomocy jesli nie ma pewności, że jego życie nie jest zagrożone). Nie uzdrowisz jednego szpitala to problem całego systemu.

    #13713
    kacha
    Uczestnik

    Poprzedniczka ma rację, ale czy właśnie w tych raportach, które teraz składamy nie można wskazać tych błędów czy utrudnień systemowych 😕

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.