środa, 14 kwietnia, 2021

tryb zmiany zarządzenia

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna tryb zmiany zarządzenia

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
    terka
    Uczestnik

Czy ktokolwiek z Was spotkał się z sytuacją, by w Zarządzeniach (kierownika jednostki) zmiany były dokonywane aneksami (podpisanymi przez kierownika jednotki)?
    Moim zdaniem jest to niezgodne z jakąkolwiek logiką i techniką prawodawczą.
    Co o tym myślicie?

alkman
    Uczestnik

Ciekawa koncepcja.
    Zarządzenie kierownika jednostki Nr … z dnia … w sprawie … z późniejszymi aneksami.
    Pewnie jakaś logika w tym jest, ale jaka, to już wie najlepiej sam kierownik.
    Myślę, że powinien wstąpić do szeregu i zarządzenia zmieniać zarządzeniami.

terka
    Uczestnik

Dzięki za odzew. Tylko poradżcie proszę, czym mam argumentować? Przecież to, że wszyscy robią zarządzeniami, to żaden argument.
    Może na przepisy w sprawie techniki prawodawczej? Tam co prawca mowa o ustawach i rozporządzeniach, a komentarze mówią tylko o tym, że do aktów prawa miejscowego (uchwał rady) nalezy ją stosować…

alkman
    Uczestnik

Sz.P. Kierowniku jednostki, wszelkie zmiany w wydawanych przez Się zarządzeń powinny być dokonywane w procedurze do tego przewidzianej.
    Wprawdzie przepisy nie regulują kwestii (…), lecz uprzejmie informuję, iż stosownie do definicji zawartej w encyklopedii …. aneks stanowi dodatek do tekstu głównego, a Pan/i raczy aneksami nie uzupełniać lecz zmieniać swe zarządzenia. W technice prawodawczej określonej w (…) wpadli na pomysł, że (…). Stąd ośmielam się zaproponować (…)
    Jednocześnie informuję, że nie powinien Pan/i wydawać ukazów i dekretów, zatem pozostają nam tylko (…).

pawels
    Uczestnik

W swojej karierze również widziałem wprowadzenie zmian w zarządzeniach aneksami. Zawsze powoływałem się na zasady techniki prawodawczej. Uzasadniałem że zmiana dokumentu musi następować dokumentem tej samej rangi. Hm ktoś musiał wpaść na genialny pomysł z tymi aneksami i zaczął go rozpowszechniać. Zastanawiałem się skąd ten upór. Przecież dla kierownika jednostki co to ma znaczenie, że zamiast aneksu wprowadzi zarządzenie zmieniające.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.