niedziela, 9 maja, 2021

Trzy linie obrony – przeżytek?

Home Forum Organizacje AW Organizacje AW Trzy linie obrony – przeżytek?

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #23592044
  pmi
  Uczestnik

  Dostałem z IIA Polska informację o konferencji „Trzy linie obrony. Przeżytek czy skuteczny system ochrony w turbulentnym środowisku?”. W treści wiadomości wskazują czwartą linię jaką są regulatorzy oraz audyt i kontrola zewnętrzna.

  Ciekaw jestem wniosków z konferencji. Czy czwarta linia to rzeczywista bariera dla zagrożeń, czy to chwyt marketingowy firm z tzw. wielkiej 4? A może szykuje się nowe COSO?

  • This topic was modified 4 years, 11 months temu by PAW.
  #23592045
  eddie
  Uczestnik

  Chyba chodzi o Konferencjé I Walne IIA Polska …

  #23592046
  pmi
  Uczestnik

  Tak, chodzi o to wydarzenie https://www.iia.org.pl/kalendarium/konferencje/konferencja-doroczna-iia-polska-16062016

  Ciekaw jestem istotności wskazywanej czwartej linii obrony, na ile pomaga ona organizacji.

   

  #23592047
  eddie
  Uczestnik

  Oczywiście, można dodawać dalsze linie obrony. Może IIA chce zwiększyć rolę czy znaczenie AW podczas gdy w 3 liniach obrony, to właśnie Kontrola wewnętrzna (per COSO 2013) jest na pierwszej linii …

  #23592261
  eddie
  Uczestnik

  Ad pmi: „A może szykuje się nowe COSO?” – nowe COSO zostało już wydane jakiś czas temu. Obecnie obowiązuje COSO 2013, ale uwaga, pewna firma wciąż sp0rzedaje stare COSO zw. dawniej przeze mnie jako COSO I (Kontrola Wewnętrzna), która jest teraz nieaktualna …

  #23592377
  eddie
  Uczestnik

   

  Powstaje Oddział The Association of Certified Fraud Specialists – ACFS w Polsce.

   

  Po otrzymaniu zgody The Association of Fraud Specialists – ACFS do założenia Oddziału tej międzynarodowej organizacji w Polsce pod nazwą ACFS Europe, przystąpiliśmy do spełnienia ostatnich formalności.

   

  Na wysoko ocenionym II Kongresie GRC w Warszawie zebraliśmy podpisy przeszło 30 osób pod formalną petycję do władz ACFS w tej sprawie, a formalnie potrzeba było tylko dziesięciu podpisów. Pozostaje nam teraz tylko wynegocjowanie specjalnych cen składek członkowskich i wniosku o przyznanie desygnacji Certified Fraud Specialist – CFS.

   

  Nowy Chapter ACFS będzie działał w powiązanej grupie organizacji współpracujących, o podobnym zakresie działalności i misji, z biurami w Warszawie (północna i wschodnia Polska), w Poznaniu (centralna i zachodnia Polska oraz kontakty z zagranicą) i w Bielsku Białym (południowa Polska oraz współpraca z Czechami i Słowacją, gdzie już mamy kontakty). Przewidujemy otwarcia biur tej grupy organizacji współpracujących w dalszych głównych miastach w całej Polsce, np.; w Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, itp.

   

  Osób chętnych do przyłączenia się do nas i do zdobycia polskich i międzynarodowych desygnacji, w pierwszej instancji  proszę o kontakt ze mną: edmund.saunders@mail.com

   

  Dalsze kontakty i informację podamy wnet na portalu naszego Partnera Audyt.net.

   

  Zachęcam do zainteresowania się tą nową inicjatywą.

   

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 years, 7 months temu przez PAW.
  #23592962
  eddie
  Uczestnik

  [caption id="" align="alignnone" width="261"]COSO 2013 COSO 2013 dostępne u Fundacji FEJS[/caption]

   

   

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.