niedziela, 22 maja, 2022

udostępnienie policji sprawozdania z zadania zapewniającego

Home Forum Sektory Samorządy udostępnienie policji sprawozdania z zadania zapewniającego

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #22558
  agar
  Uczestnik

  Policja w ramach prowadzonych czynności prosi burmistrza o udostępnienie kserokopii sprawozdania z zadania, które było realizowane w 2011 roku. Proszę podpowiedzcie czy na podstawie tego pisma można przekazać ksero sprawozdania?

  #22559
  wojak
  Uczestnik
  #22561
  gapa
  Uczestnik

  Co kraj to obyczaj – np. na Florydzie to sprawozdania z zadań są publiczne.
  http://www.tampagov.net/dept_Internal_Audit/information_resources/report_archives.asp
  No, ale USA to dziki kraj.

  #22562
  podhale
  Uczestnik

  [QUOTE BY= Wojak] Nie tylko można, ale trzeba.[/QUOTE]

  1. Plan audytu oraz sprawozdanie z wykonania planu audytu stanowią, udostępnianą na wniosek, informację publiczną w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

  2. Informacji publicznej nie stanowią inne niż wymienione w ust. 1 dokumenty wytworzone przez audytora wewnętrznego w trakcie prowadzenia audytu wewnętrznego.

  Przecież Policja prosi o konkretne zadanie, a nie o sprawozdanie z wykonania planu.

  #22563
  kikcloud
  Uczestnik

  Tak jak mówi Wojak ❗ Nie tylko można, ale nawet trzeba 😉 Decyzję o przekazaniu podejmuje kierownik jednostki, a nie audytor.

  #22564
  wojak
  Uczestnik
  #22568
  agar
  Uczestnik

  Ok, dzięki. Standard 2440.A2 mówi o udostępnieniu wyników osobom spoza organizacji i każe audytorowi ocenić potencjalne ryzyko dla organizacji oraz kontrolować rozpowszechnianie wyników, ograniczając możliwość ich wykorzystania. Macie jakiś pomysł jak to zrealizować?

  #22570
  wojak
  Uczestnik
  #22572
  gapa
  Uczestnik

  Prawo prawem, a standardy standardami – z jednej strony trzeba udostępnić, z drugiej strony ocenić ryzyko udostepnienia ( ocenić ryzyko – nie wiem co oznacza „ocenić potencjalne ryzyko” ).

  Modły nad makulaturą nie wystarczą – trzeba pójść po rozum do głowy.

  Najpierw identyfikacja –realnie rzecz biorąc, jedyne co może być źródłem ryzyka to podjęcie przez delikwenta, przeciwko któremu toczy się postepowanie działań odwetowych lub zastraszających wobec dostawcy kluczowych, obciążających go informacji ( „ksero sprawozdania” ).

  Oczywiście policja będzie twierdzić, że niemożliwe jest by delikwent dowiedział się od nich kto na niego sypie ( w końcu to JSFP i procedury – mucha nie siada), ale jak się ich przyciśnie (w końcu czegoś chcą, coś dostają – to mogą się odwdzięczyć) to mogą powiedzieć ile w ostatnim roku takich działań w stosunku do świadków i ofiar przestępstw zanotowali (niech nie udają, że nie wiedzą).

  Jak się podzieli ilość takich działań przez liczbę prowadzonych w danym roku spraw to będziemy mieli dobre oszacowanie z góry prawdopodobieństwa takiego zdarzenia ( oznaczmy przez „P” ).

  A teraz możliwe (potencjalne) skutki – można dostać po łbie w ciemnym zaułku, wybiją szybę, pokiereszują lub co najwyżej podpalą samochód. Nie będzie tego więcej niż kilkadziesiąt tysięcy zł ( oznaczmy skutek przez „S” ).

  Ocena ( oszacowanie) ryzyka jest wówczas proste => R nie przekracza S x P.

  #22573
  k-asiek
  Uczestnik

  miałam identyczny przypadek pare lat temu. Zanim udostępnisz informację nie będącą informacją publiczną zwróć uwagę na rozporządzenie wykonawcze do ustawy o policji w prawie wykonywania czynności (musiałabym poszukać) tam jest wyraźnie napisane co musi podać policjant we wniosku o udostępnienie informacji. Wysłałam stosowne pismo do policji, uświadamiające ich obowiązki w tym zakresie , zapewniając oczywiście o chęci współpracy – i więcej o nic nie poprosili.

  #22575
  gapa
  Uczestnik

  I to jest właśnie ten urzędniczy kunszt i maestria, które są trwałą podstawą wydajnej współpracy organów administracji publicznej.

  Serce rośnie jak się na to patrzy.

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.