czwartek, 25 kwietnia, 2024

Ukazały się rozporządzenia wykonawcze do audytu!

Home Forum Sektory Samorządy Ukazały się rozporządzenia wykonawcze do audytu!

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #4896
    katl
    Uczestnik

    Co myślicie na temat ich treści?

    #4897
    katl
    Uczestnik

    Dz. Ustaw nr 112, poz.763,764,765

    #4898
    jadtra
    Uczestnik

    Jest duża (jedna z wielu) zmiana w sprawozdaniu z audytu tzn.: były wnioski i opinie a teraz są zalecenia , jak rozumiem do których kierownik jednostki musi się zastosować , chyba że da uzasadnienie. Czy ustawodawcy chodziło o wzmocnienie pozycji audytu ❓ że faktycznie to co audytor zbada jest dla niego potrzebne 😯 i powinien zalecenia wdrożyć ??? To takie jedno ze spostrzeżeń.

    #4899
    Anonim
    Nieaktywny

    Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale z rozporządzenia o przekroczeniu kwot, wynika, że jeżeli jednostki, które prowadzą audyt, nie przekroczyły w 2005 r. wymaganych w nowym rozporządzeniu kwot – mogą prowadzić audyt do 31.03.2007 r.?

    #4901
    joawar
    Uczestnik

    Lainy

    Chyba muszą prowadzić audyt w terminie do 31.03.2007 a potem to już jak sobie chcą.

    #4902
    pawels
    Uczestnik

    Odp. dla Lainy
    W rozporządzeniu jest mowa o tych jednostkach które przekroczyły poprzedni limit tj 35 mln PLN i na tej podstawie prowadzą audyt wewnętrzny a na mocy obecnie obowiązującego limitu 40 mln PLN nie mają obowiązku prowadzenia aw gdyż go nie przekraczają. W takim przypadku nie muszą prowadzić aw a jego zakończenie może nastąpić nie prędzej niż po 31.03.2007 r. Dali czas na zrealizowanie planu na 2006 i sporządzenie sprawozdania z realizacji planu no ale moim zdaniem nie przewidzieli obowiązku sporządzenia planu na 2007 do końca października 2006 i jego realizacji od stycznia 2007 bo co ma robić audytor przez 3 miesiące pisać sprawozdanie? ale to jest błędne koło. A i jeszcze taka jedna dygresja jak wprowadzano audyt wewnętrzny w jego założeniach był fakt, że jednostki przekraczające kwoty progowe i rozpoczynające audyt wewnętrzny nie tracą obowiązku jego prowadzenia gdy w roku następnym „zejdą poniżej” tych kwot. Zresztą w obecnym rozporządzeniu nie ma mowy o zaprzestaniu prowadzenia audytu po spadku poniżej kwoty progowej w latach następnych. To po co ten wentyl dla jednostek prowadzących audyt na podstawie kwoty progowej 35 mln a nieprzekraczających 40 mln? nie widzę konsekwencji. Ale całe szczęście że nas nie zlikwidowali. Tak optymistycznie kończe i życze owocnej pracy w nowym tygodniu pomimo letniej pogody.
    Pozdrawiam.

    #4907
    Anonim
    Nieaktywny

    Dzięki za cenne spostrzeżenia.

    Pozdrawiam

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.