sobota, 20 kwietnia, 2024

umowa cywilnoprawna z własnym pracownikiem

Home Forum Sektory Samorządy umowa cywilnoprawna z własnym pracownikiem

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #16981
    aprilkj
    Uczestnik

    Średnio przyjemna sprawa…. pomocy!
    Zgłupiałam zupełnie…. może nadinterpretuje przepisy i źle rozumuje!?

    Pracownikowi Wydziału Budowlanego w zakresie obowiązków wpisano: nadzór na inwestycjami mieszkaniowymi. Natomiast w ramach rocznej umowy – zawartej w ramach prowadzonej przez pracownika działalności gospodarczej – pracownik wykonuje nadzór inwestorski nad robotami drogowymi. Czy w takiej sytuacji pracodawca może narazić się na zarzut obejścia przepisów o pracy w godzinach nadliczbowych (Wyr. SN z 16.12.98r., II UKN392/98)?
    Mam w głowie mętlik…
    1) czy ma tu jakieś znaczenie, że pracownik prowadzi działalnośc gospodarczą?
    2) jak w tej sytuacji potraktować przychód pracownika i odprowadzanie od niego składek na ubezpieczenia społeczne (pracownik + umowa o dzieło, zlecenia) – może dokonuje nadinterpretacji przepisów?
    3) i jak podejść do rozliczania czasu pracy? Wszystkie nadzory i odbiory dokonywane są w godzinach pracy służbowej?
    Brrrr… co za temat…. ledwie zaczęłam zadawać pytania już się wszyscy poobrażali…
    Kochani, pomóżcie mi! Proszę!

    #16990
    aprilkj
    Uczestnik

    I nikt mi nie pomoże???
    Proszę… jakieś światełko w sprawie!

    #16992
    kikcloud
    Uczestnik

    Wiesz april_kj, cóż tu można dodać. Przecież wszystko jest jasne. Masz rację, ale to chyba małe pocieszenie 😉

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.