czwartek, 28 marca, 2024

umowa o odpowiedzialności materialnej

Home Forum Wzajemna pomoc merytoryczna Wzajemna pomoc merytoryczna umowa o odpowiedzialności materialnej

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #17701
    ela
    Uczestnik

    witam
    w umowach o odpowiedzialności materialnej pracowników za powierzone mienie jest zapis „… p. XY jest zatrudniony/-a w zakladzie w charakterze magazyniera. …” a faktycznie na stanowiskach techników,
    prosze o pomoc ponieważ nie bardzo wiem jak w takiej sytuacji przedstawić skutek i ryzyko związane z błędnym wskazaniem zajmowanego stanowiska 😳

    #17706
    k-asiek
    Uczestnik

    mnie wydaje sie, że jest ok. w odpowiedzialności napisane jest zatrudnionego w charakterze , a nie na jakim stanowisku.

    #17707
    ela
    Uczestnik

    ja mam wątpliwości ponieważ osoby te nie prowadzą żadnego magazynu, przyjęły odpowiedzialność za wyposażenie pomieszczenia i drobny sprzęt potrzebny do wykonywania pracy zgodnie z zatrudnieniem i zakresem obowiązków jako technicy,
    stąd moje rozterki, wydaje mi się nieprawidłowe wpisywanie do umów że ktos jest zatrudniony w charakterze magazyniera skoro faktyczie jest zatrudniony jako technik i wykonuje obowiązki technika,
    będę wdzięczna za uwagi i opinie, może to ja czegoś nie rozumiem i niepotrzebnie upieram się?

    #17708
    j
    Uczestnik

    uważam że jest dobrze w ustawie o odpowiedzialności materialnej występuje pojęcie za powierzone mienie moze byc umowa o wspólej odpowiedzialności kiedy np dwóch pracowników ma dostęp do szfki z narzedziami

    #17711
    ela
    Uczestnik

    masz racje co do powierzonego mienia i ja do tego nie mam zastrzezen,
    problem i pytanie brzmi: czy mozna w umowie osobie zatrudnionej na stanowisku technik-chemik wpisac ze jest zatrudniony w charakterze magazyniera?

    #17712
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. A może należałoby sprawdzić, czy umowa nie jest kalką umowy z magazynierem i jest to błąd niezamierzony i nieświadomy?

    #17713
    ela
    Uczestnik

    ok, dziekuje bardzo za opinie
    pozdrawiam

Oglądasz 7 wpisów - 1 z 7 (wszystkich: 7)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.