piątek, 29 marca, 2024

USC a ochrona danych osobowych

Home Forum Sektory Samorządy USC a ochrona danych osobowych

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
  • #14317
    lczarny
    Uczestnik

    Czy pracownicy USC oraz jego kierownik również powinni mieć upoważnienie do przetwarzania danych osobowych nadanych przez administratora danych – burmistrza?

    #14321
    dorotab
    Uczestnik

    Cześć. Tak.

    #14322
    lczarny
    Uczestnik

    dzięki Dorotko.

    Mój kierownik stoi na stanowisku, że skoro jego zadania wynikają wprost z ustawy to nie musi mieć żadnych innych upoważnień tym bardziej od administratora danych.

    Pozdrawiam

    #14323
    dorotab
    Uczestnik

    Zapomniałam dodać w poprzedniej wypowiedzi, że musi mieć upoważnienie, jeżeli zidentyfikował zbiory danych osobowych. Wierz mi, że ja w mojej jednostce nie moge uświadomić niektórym, że przetwarzają dane w zbiorach. Tym samym, jeżeli nie ma zidentyfikowanych zbiorów upoważnienie nie ma sensu, bo do czego.
    Ale z Twojej wypowiadzi można wywnioskować, że mają zbiory zgłoszone do GIODO.
    Niestety, zdanie takie, jak Twojego kierownika, wynika z faktu, iż niektórych, poza numaratywnie wymienionymi zadaniami nie interesują inne ustawy na których nie pracują w sposób bezpośredni a przynajmniej im się tak wydaje. Z własnego doświadczenia wiem, jak trudno wyegzekwować jest od niektórych działania wynikajace z ustawy o odo.
    W takich przypadkach zawsze wskazuję art. 49 i 53 ustawy.

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.