piątek, 3 lutego, 2023

Ustawa o finansach publicznych

Home Forum Sektory Służby skarbowe i celne Ustawa o finansach publicznych

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #23162
  leopold
  Uczestnik

  W urzędzie jest komórka audytu wewnętrznego, w której są zatrudnione dwie audytorki, każda na pół etatu. Żadna z nich nie jest zatrudniona na stanowisku kierownika aw, czyli mają identyczne zakresy obowiązków. Jak ma się taka sytuacja do art.277 i art.281, czyli czy są one chronione ustawowo? Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

  #23163
  zajevisty
  Uczestnik

  A jaką nazwę ma komórka/stanowisko w której zatrudnione są te audytorki?

  #23164
  leopold
  Uczestnik

  Stanowisko – audytor wewnętrzny.

  #23165
  zajevisty
  Uczestnik

  Należy przyjąć, że jest to jednoosobowa komórka audytu wewnętrznego. Jeden audytor ale w 2 osobach (po pół etatu). Wg mnie obie są chronione.
  Proponuję napisać do MF z prośbą o rozwiązanie tego problemu.
  pzdr

  #23169
  leopold
  Uczestnik

  Dziękuję za opinię. Ciekaw jestem innych opinii. Dodam, że kierownictwo instytucji zatrudniającej audytorki uważa, że żadna z nich nie jest chroniona, bo żadna nie jest kierowniczką. Kto w MF może udzielić wykładni, DA?

  #23170
  ela
  Uczestnik

  witam
  ważne jest też komu podlegają audytorzy wewnętrzni, jeżeli obydwie zatrudnione osoby kierownikowi jsfp – art. 280 uofp – na takich samych zasadach ponieważ jest to jeden etat, ale obsadzony 2 x 0,5 etatu, czyli jest to stanowisko / komórka jednoosobowa audytu to wg mnie ma zastosowanie art. 277 ust. 4.

  tak zaczerpnij opinii DASFP MF

  pozdr

  #23174
  mareksp
  Uczestnik

  Wymiar etatu nie ma tu znaczenia. Moze być kierujący komórką audytu na ćwierć etatu przy zatrudnieniu w jednostce innych audytorów na cały etat. Sytuacja taka pokazuje sprzeczność ze standardanmi, gdyż nie został wyznaczony kierujący audytem. Ktoś musi mieć uprawnienia i odpowiedzialnośc w zakresie m.in. podpisania planu audytu i jego realizacji. Karta audytu poleca się do opracowania i uzycia.

  #23177
  wojak
  Uczestnik
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.