piątek, 12 sierpnia, 2022

ustawa o kontroli

Home Forum Pomysły pomysly ustawa o kontroli

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #8922
  caliente
  Uczestnik

  Wiem, że idą Święta i niewielu z nas jest w nastroju żeby wracać do tematu przyszłości audytu ale…
  W wywiadzie P. Banaś zapowiedział dalsze prace nad regulacją dot. audytu i kontroli. Wyraźniej powiedział to w czasie posiedzenia sejmowej komisji FP w dniu 7.12 (polecam lekturę stenogramu).
  Reasumując – z wypowiedzi Pana Ministra wnioskuję, że nastąpi reaktywacja prac nad ustawą o kontroli w administracji publicznej.
  W ostatnim projekcie tej ustawy, który był rozpatrywany przez Sejm poprzedniej kadencji, nie było mowy o audycie (miał być regulowany przez UFP). Teraz sytuacja się zmieniła.
  Projekt zapewne będzie tworzony w MSWiA przy udziale Kancelarii Premiera i miejmy nadzieję także MF.

  W związku z powyższym mój apel do wszystkich którzy mają jakieś kontakty z MSWiA by zapodawali na forum o stanie prac. Ja ze swej strony obiecuję, że jeśli coś mi wpadnie w łapki dam znać przez forum.
  Musimy aktywnie uczestniczyć w tworzeniu tej ustawy od samego początku tak byśmy nie obudzili się „z ręką w nocniku” gdy projekt będzie gotowy, jak to było w przypadku zmiany UFP.

  Aha, Wesołych Świąt wszystkim :smile:)

  #9227
  caliente
  Uczestnik

  Z wczorajszej konferencji Pani Gilowskiej można wywnioskować, że w na początku maja możemy się spodziewać kolejnej zmiany dot. audytu wewnętrznego w jsfp (przy wprowadzeniu audytu zewnętrznego zapewne okaże się, że audyt wewnętrzny nie jest potrzebny).

  A zatem zapytuję szanowne koleżeństwo – czy będziemy czekali potulnie co nam los zgotuje czy raczej zaczniemy DZIAŁAĆ?

  #9234
  kaczor
  Uczestnik

  Do maja to juz Gilowskiej moze nie byc:wink:A tak na powaznie to wyraznei widac, ze obecne kierownictwo MF nie jest przychylne naszemu srodowisku, tak wiec pole manewru mamy ograniczone.

  #9235
  caliente
  Uczestnik

  Jest dobrze skoro sam przyznajesz, że mamy jakieś pole manewru.

  Szczerze to już mnie przysłowiowy „szlag” zaczyna trafiać gdy czytam na tym forum kwęczenia na złą Zytę i złego Banasia.
  Ja jestem gotowa do pracy nad pomysłami konkretnych zapisów UFP dot. audytu. Trzeba zawiązać grupę inicjatywną, ustalić harmongram prac i jazda z robotą.
  Oczywiście jest inna opcja – można zapaść do maja w sen zimowy (pogoda od lutego powinna sprzyjać) a po pojawieniu się nowego projektu zacząć biadolić nad odbieraniem praw nabytych i naruszaniem konstytucji.

  #9237
  izmi
  Uczestnik

  caliente,
  nie odebrano nam praw nabytych i chyba tego nikt nie napisał 🙂
  a Zyta nie jest zła, ona jest nawiedzona co w połączeniu z przytakującym Banasiem /jakże mogłoby być inaczej?/ daje mieszankę wybuchową 😉
  co do Twego pomysłu dot. grupy inicjatywnej: warte omówienia szerzej /byle nie prowadziło do powstania kolejnego zrzeszenia aw – tych już mamy nazbyt wiele jak na tak nieliczną grupę -> a ponoć w jedności siła/ :mrgreen:

  #9239
  audytorab
  Uczestnik

  Tak… Tak…. tylko nie widać tej jedności bo i kto miałby nas reprezentować …..SAW? Puki co to chyba nie zdał egzaminu w tej sprawie. Tak wynika z wypowiedzi członka komisji FP, uważał że wysłane pismo nic nie wyjaśniało a i działań lobbujących na rzecz AW nie było. Wprost przeciwnie do działań po drugiej stronie barykady.

  #9240
  cps
  Uczestnik

  Proponuje publiczne wysłuchanie na każdym etapie legislacyjnym nowej ustawy. Wtedy będziemy mogli zabrac sami a nie nasi”przedstawiciele”.A najlepiej jakby napisał ś.p. GIAW. bo On wie najlepiej. Ale chyba Go nie wywołamy do tablicy bo ON nas nie czytuje.

  #9241
  cps
  Uczestnik

  Przeczyatjcie proszę jeszcze raz sam wstęp podczas posiedzenia komisji z 6XII. „Nie ma wniosku o wysłuchanie publiczne”.I koniec. A mogło być .Regulamin Sejmu przewiduje. Są precedensy.
  Dlatego zaproszono „przedstawicieli””. Przeczytajcie co w Naszym-Waszym imieniu powiedziano. (ja zapamiętam ) że juz zapisy w r 2002 były niewłaściwe i dobrze się dzieje,że ten rząd je dziś poprawia. Czytaj. – Myśzmy w 2002 roku proponowali CIA ( czytaj głębiej – kasa za egzamindla Stowarzyszenia Pani Prezes),tylko nas nie posłuchano….Będziemy się przyglądać kto wykłada na kursach przygotowujących do CIA kto będzie w komisjach itp

  #9247
  caliente
  Uczestnik

  Żeby wystąpienie w ramach wysłuchania miało sens (= zadziałało) musiałaby to być spójna, merytoryczna wypowiedź w imieniu audytorów praktyków a nie 100 osób każda mówiąca o swoich emocjach.
  Wygląda na to, że na żadną z istniejących organizacji nie możemy (przynajmniej na razie) liczyć.
  Zatem mój pomysł wygląda tak:
  1. „Zebrać się” – ustalić listę osób chętnych do pracy i medium za pomocą którego będziemy się kontaktowali (np. adres mailowy).
  2. Ustalić wspólnie harmonogram naszych prac (opracowywanie propozycji w poszczególnych obszarach np zakres podmiotowy audytu, definicja, obligatoryjność – fakultatywność, uprawnienia zawodowe i zasady wykonywania zawodu, koordynacja, nadzór)
  3. Opublikować harmonogram na audytnecie i gdzie tylko się da.
  4. Zbierać w ustalonych terminach propozycje audytorów, opracowywać na ich podstawie propozycję konkretnego zapisu ustawy.
  5. Po zakończeniu pracy gotową propozycję zaprezentować ogółowi. Zebrać podpisy osób popierających. Przekazać propozycję do MF, mediów i wszystkich świętych zainteresowanych audytem.

  Zakładam, że komunikowalibyśmy się przez maile (tak możnaby było np składać propozycje dot. zapisów ustawy) i forum audytnetu, PIKWu i kogo tam jeszcze (informacja o postępie pracy, ostateczne propozycje).

  Co Wy na to?

  #9250
  meg
  Uczestnik

  JESTEM ZA ❗ 😀

  #9266
  7stan
  Uczestnik

  Nie wystarczy powiedzieć jestem za.. trzeba się zdeklarować kto chce rzeczywiście popracować nad tą sensowna propozycja . Proponuję aby się wpisywać jako chętni do pracy . Tylko jeszcze w jaki sposób ?

  #9267
  meg
  Uczestnik

  [QUOTE BY= 7stan] Nie wystarczy powiedzieć jestem za.. trzeba się zdeklarować kto chce rzeczywiście popracować nad tą sensowna propozycja . Proponuję aby się wpisywać jako chętni do pracy . Tylko jeszcze w jaki sposób ?[/QUOTE]

  Sorry ale, o co Tobie chodzi 🙄 piszesz, że trzeba sie zadeklarowac , ale sam nie wiesz jak ❓

  #9268
  admin
  Opiekun forum

  Witam, chetnych zawsze jest duzo, tylko potem pracowac nie ma komu 😉

  Moja propozycja jest nastepujaca, jezeli jest ktos chetny do moderowania tego tematu niech napisze mail na biuro@audyt.net ze chce byc moderatorem i jakos to uzasadni. I wtedy powiem tej osobie jak to dalej prowadzic, zeby nie bylo balaganu i mialo to jakis sens inny niz tylko pobozne deklaracje i wypisywanie osob chetnych.

  Admin

  #9271
  scypion
  Uczestnik

  Widzicie… wiele osób odwiedza to forum bez rejestrowania się, i nie są to tylko audytorzy. Może także je zachęcić do współpracy przy tworzeniu projektu ustawy? Ale problemem jest wyznaczenie ogólnych ram współpracy i wizji…

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.