czwartek, 25 kwietnia, 2024

ustawa o kontroli

Home Forum Pomysły pomysly ustawa o kontroli

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Autor
    Wpisy
  • #8922
    caliente
    Uczestnik

    Wiem, że idą Święta i niewielu z nas jest w nastroju żeby wracać do tematu przyszłości audytu ale…
    W wywiadzie P. Banaś zapowiedział dalsze prace nad regulacją dot. audytu i kontroli. Wyraźniej powiedział to w czasie posiedzenia sejmowej komisji FP w dniu 7.12 (polecam lekturę stenogramu).
    Reasumując – z wypowiedzi Pana Ministra wnioskuję, że nastąpi reaktywacja prac nad ustawą o kontroli w administracji publicznej.
    W ostatnim projekcie tej ustawy, który był rozpatrywany przez Sejm poprzedniej kadencji, nie było mowy o audycie (miał być regulowany przez UFP). Teraz sytuacja się zmieniła.
    Projekt zapewne będzie tworzony w MSWiA przy udziale Kancelarii Premiera i miejmy nadzieję także MF.

    W związku z powyższym mój apel do wszystkich którzy mają jakieś kontakty z MSWiA by zapodawali na forum o stanie prac. Ja ze swej strony obiecuję, że jeśli coś mi wpadnie w łapki dam znać przez forum.
    Musimy aktywnie uczestniczyć w tworzeniu tej ustawy od samego początku tak byśmy nie obudzili się „z ręką w nocniku” gdy projekt będzie gotowy, jak to było w przypadku zmiany UFP.

    Aha, Wesołych Świąt wszystkim :smile:)

    #9227
    caliente
    Uczestnik

    Z wczorajszej konferencji Pani Gilowskiej można wywnioskować, że w na początku maja możemy się spodziewać kolejnej zmiany dot. audytu wewnętrznego w jsfp (przy wprowadzeniu audytu zewnętrznego zapewne okaże się, że audyt wewnętrzny nie jest potrzebny).

    A zatem zapytuję szanowne koleżeństwo – czy będziemy czekali potulnie co nam los zgotuje czy raczej zaczniemy DZIAŁAĆ?

    #9234
    kaczor
    Uczestnik

    Do maja to juz Gilowskiej moze nie byc:wink:A tak na powaznie to wyraznei widac, ze obecne kierownictwo MF nie jest przychylne naszemu srodowisku, tak wiec pole manewru mamy ograniczone.

    #9235
    caliente
    Uczestnik

    Jest dobrze skoro sam przyznajesz, że mamy jakieś pole manewru.

    Szczerze to już mnie przysłowiowy „szlag” zaczyna trafiać gdy czytam na tym forum kwęczenia na złą Zytę i złego Banasia.
    Ja jestem gotowa do pracy nad pomysłami konkretnych zapisów UFP dot. audytu. Trzeba zawiązać grupę inicjatywną, ustalić harmongram prac i jazda z robotą.
    Oczywiście jest inna opcja – można zapaść do maja w sen zimowy (pogoda od lutego powinna sprzyjać) a po pojawieniu się nowego projektu zacząć biadolić nad odbieraniem praw nabytych i naruszaniem konstytucji.

    #9237
    izmi
    Uczestnik

    caliente,
    nie odebrano nam praw nabytych i chyba tego nikt nie napisał 🙂
    a Zyta nie jest zła, ona jest nawiedzona co w połączeniu z przytakującym Banasiem /jakże mogłoby być inaczej?/ daje mieszankę wybuchową 😉
    co do Twego pomysłu dot. grupy inicjatywnej: warte omówienia szerzej /byle nie prowadziło do powstania kolejnego zrzeszenia aw – tych już mamy nazbyt wiele jak na tak nieliczną grupę -> a ponoć w jedności siła/ :mrgreen:

    #9239
    audytorab
    Uczestnik

    Tak… Tak…. tylko nie widać tej jedności bo i kto miałby nas reprezentować …..SAW? Puki co to chyba nie zdał egzaminu w tej sprawie. Tak wynika z wypowiedzi członka komisji FP, uważał że wysłane pismo nic nie wyjaśniało a i działań lobbujących na rzecz AW nie było. Wprost przeciwnie do działań po drugiej stronie barykady.

    #9240
    cps
    Uczestnik

    Proponuje publiczne wysłuchanie na każdym etapie legislacyjnym nowej ustawy. Wtedy będziemy mogli zabrac sami a nie nasi”przedstawiciele”.A najlepiej jakby napisał ś.p. GIAW. bo On wie najlepiej. Ale chyba Go nie wywołamy do tablicy bo ON nas nie czytuje.

    #9241
    cps
    Uczestnik

    Przeczyatjcie proszę jeszcze raz sam wstęp podczas posiedzenia komisji z 6XII. „Nie ma wniosku o wysłuchanie publiczne”.I koniec. A mogło być .Regulamin Sejmu przewiduje. Są precedensy.
    Dlatego zaproszono „przedstawicieli””. Przeczytajcie co w Naszym-Waszym imieniu powiedziano. (ja zapamiętam ) że juz zapisy w r 2002 były niewłaściwe i dobrze się dzieje,że ten rząd je dziś poprawia. Czytaj. – Myśzmy w 2002 roku proponowali CIA ( czytaj głębiej – kasa za egzamindla Stowarzyszenia Pani Prezes),tylko nas nie posłuchano….Będziemy się przyglądać kto wykłada na kursach przygotowujących do CIA kto będzie w komisjach itp

    #9247
    caliente
    Uczestnik

    Żeby wystąpienie w ramach wysłuchania miało sens (= zadziałało) musiałaby to być spójna, merytoryczna wypowiedź w imieniu audytorów praktyków a nie 100 osób każda mówiąca o swoich emocjach.
    Wygląda na to, że na żadną z istniejących organizacji nie możemy (przynajmniej na razie) liczyć.
    Zatem mój pomysł wygląda tak:
    1. „Zebrać się” – ustalić listę osób chętnych do pracy i medium za pomocą którego będziemy się kontaktowali (np. adres mailowy).
    2. Ustalić wspólnie harmonogram naszych prac (opracowywanie propozycji w poszczególnych obszarach np zakres podmiotowy audytu, definicja, obligatoryjność – fakultatywność, uprawnienia zawodowe i zasady wykonywania zawodu, koordynacja, nadzór)
    3. Opublikować harmonogram na audytnecie i gdzie tylko się da.
    4. Zbierać w ustalonych terminach propozycje audytorów, opracowywać na ich podstawie propozycję konkretnego zapisu ustawy.
    5. Po zakończeniu pracy gotową propozycję zaprezentować ogółowi. Zebrać podpisy osób popierających. Przekazać propozycję do MF, mediów i wszystkich świętych zainteresowanych audytem.

    Zakładam, że komunikowalibyśmy się przez maile (tak możnaby było np składać propozycje dot. zapisów ustawy) i forum audytnetu, PIKWu i kogo tam jeszcze (informacja o postępie pracy, ostateczne propozycje).

    Co Wy na to?

    #9250
    meg
    Uczestnik

    JESTEM ZA ❗ 😀

    #9266
    7stan
    Uczestnik

    Nie wystarczy powiedzieć jestem za.. trzeba się zdeklarować kto chce rzeczywiście popracować nad tą sensowna propozycja . Proponuję aby się wpisywać jako chętni do pracy . Tylko jeszcze w jaki sposób ?

    #9267
    meg
    Uczestnik

    [QUOTE BY= 7stan] Nie wystarczy powiedzieć jestem za.. trzeba się zdeklarować kto chce rzeczywiście popracować nad tą sensowna propozycja . Proponuję aby się wpisywać jako chętni do pracy . Tylko jeszcze w jaki sposób ?[/QUOTE]

    Sorry ale, o co Tobie chodzi 🙄 piszesz, że trzeba sie zadeklarowac , ale sam nie wiesz jak ❓

    #9268
    admin
    Opiekun forum

    Witam, chetnych zawsze jest duzo, tylko potem pracowac nie ma komu 😉

    Moja propozycja jest nastepujaca, jezeli jest ktos chetny do moderowania tego tematu niech napisze mail na biuro@audyt.net ze chce byc moderatorem i jakos to uzasadni. I wtedy powiem tej osobie jak to dalej prowadzic, zeby nie bylo balaganu i mialo to jakis sens inny niz tylko pobozne deklaracje i wypisywanie osob chetnych.

    Admin

    #9271
    scypion
    Uczestnik

    Widzicie… wiele osób odwiedza to forum bez rejestrowania się, i nie są to tylko audytorzy. Może także je zachęcić do współpracy przy tworzeniu projektu ustawy? Ale problemem jest wyznaczenie ogólnych ram współpracy i wizji…

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.